banner87
21 Mart 2019 Perşembe

SEMT PAZARLARINA ÖNEM VERİYORUZ

Büyükkılıç, mahallelilerin alış verişte ortak adreslerinin semt pazaryerleri olduğunu ve bu neden ile bu pazaryerlerine büyük önem verdiklerini söyledi.

25 Temmuz 2018 Çarşamba 17:07
Bu haber 300 kez okundu
SEMT PAZARLARINA ÖNEM VERİYORUZ
Haberici -->
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, mahallelilerin alış verişte ortak adreslerinin semt pazaryerleri olduğunu ve bu neden ile bu pazaryerlerine büyük önem verdiklerini söyledi.

Yıldırım Beyazıt Kapalı Semt Pazar yerini gezen ve esnaf ile sohbet eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Yıldırım Beyazıt Semt Pazar yerinin birçok belediye tarafından projesinin istendiğini çünkü çok amaçlı ve çevresi ile bütünleşen bir tesis olduğunu kaydetti.

Dünyanın neresine giderseniz gidin her yerde mutlaka semt pazaryerleri bulunduğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, “Semt pazaryerleri çok çeşitli ürün satışı ile mahallede kurulan adeta bir alış veriş merkezi gibidir. Gıda, giyim, mutfak eşyaları gibi çok çeşitliliği satışa sunulduğu yerlerdir. Mevsim sebebi ile adeta bolluk var, bereket var. Bu neden ile dünya milletlerin ortak alışkanlığı ve alış veriş merkezidir. Melikgazi Belediyesi olarak bu alanları sadece hafta da bir gün pazaryeri olarak değerlendirmiyoruz. Semt pazaryerleri birer sosyal mekan olarak görüyoruz. Haftanın 6 gününde gençlerin spor alanı, kına gecesi, toplantı alanı, otopark ve kurban bayramlarında kurban kesim yeri olarak kullanıyoruz. WİFİ internet bağlantısı olan daha da önemlisi üstü güneş panelleri olan yani kendi enerjini kendi üreten Yıldırım Beyazıt Semt Pazar yeri 8 bin m2 alanı bulunmaktadır. İç Anadolu Bölgesinin en büyük Semt Pazaryeri özelliğini taşımaktadır” dedi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Yıldırım Beyazıt Kapalı Semt Pazaryerinin ayrıca Dadaloğlu Parkı, Necip Fazıl Kısakürek Sosyal ve Spor tesisleri ile bütünleşen bir tesis olduğunu sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV