banner87
18 Şubat 2019 Pazartesi

SENDİKA YÖNETİCİLERİNE HİZMETLERİ ANLATTI

Yerel Buluşmalar programlarıyla toplumun farklı kesimleriyle bir araya gelmeye devam ediyor.

09 Mayıs 2018 Çarşamba 21:21
Bu haber 295 kez okundu
SENDİKA YÖNETİCİLERİNE HİZMETLERİ ANLATTI
Haberici -->

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Yerel Buluşmalar programlarıyla toplumun farklı kesimleriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Başkan Mustafa Çelik, 2’ncisi yapılan Yerel Buluşmalar’da memur sendikalarının yönetici ve üyeleriyle bir araya gelerek üç yılda yaptıkları çalışmaları anlattı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve 2.’si yapılan Yerel Buluşmalar Programı Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra AK Parti İl Başkanı Fatih Hasyüncü, Memur Sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan, memur sendikalarının şube başkanları ve yöneticileri ile kadın, gençlik ve engelli komisyonu üyeleri katıldı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından üç yılda yapılan yatırımlarla ilgili bir sunum yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, hizmet ve yatırımlarla dolu üç yıl geçirdiklerini belirtti. Üç yılda ülke gündemini ciddi anlamda etkileyen 15 Temmuz Darbe Girişimi, terör olayları, ekonomik terör, seçimler gibi etkenlere rağmen hız kesmeden çalıştıklarını ifade eden Başkan Çelik, “Elhamdülillah Ankara’da hükümetimiz, Kayseri’de de biz boş durmadık, koşturduk ve hizmet ürettik. 15 Temmuz’un arifesinde dahi çok önemli bir bulvarın temelini attık” dedi.

“KAYSERİ’YE KALICI ESERLER KAZANDIRIYORUZ”

Üç yılda iz bırakacak kalıcı eserleri Kayseri’ye kazandırdıklarını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “Üç yılda 742 ihale yaptık. Bu ihalelerin toplam bedeli 1,5 milyar TL’yi geçti. 5 bin 700 noktada çalıştık. 656 km bitümlü sıcak kaplama asfalt yol, 1300 km sathi kaplama yol yaptık. 2 milyon 650 bin metrekare kilitli parke yaptık ki, ilçelerine bu kadar kilitli parke yapan bir Büyükşehir Belediyesi yok. 42 spor sahası yaptık. 259 tarım makinesi dağıttık. 17 kadın gençlik merkezi ve sosyal yaşam merkezi yaptık. 10 köprülü kavşak yapıyoruz, 3 tanesine de başlıyoruz. Yaptığımız bağlantı köprüsü 10’u geçti” diye konuştu.

Ulaşım yatırımları çerçevesinde açılan bulvarlar, katlı kavşaklar, raylı sistem hatları, toplu taşıma aracı alımları gibi konularda bilgi veren Başkan Çelik, trafiğin sıkıştığı yerlerde yolları genişleterek adeta sihirli değnek değmişçesine trafiği rahatlattıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, daha sonra KASKİ’nin altyapı yatırımları, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi, Beydeğirmeni Besi Bölgesi Projesi, Keykubat Kent Park Projesi, ilçelerde yapılan kadın gençlik merkezleri ve diğer yatırımlar, tarım ve hayvancılık destekleri, sosyal yaşam merkezleri, kültür sanat faaliyetler, spor etkinlikleri, KAYMEK faaliyetleri, mezarlık çalışmaları, sosyal yardımlar, YADES, meslek akademisi, Erciyes’e yapılan yatırımlar ve tanıtım çalışmaları gibi konularda yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV