banner153
25 Ocak 2020 Cumartesi

SEVE SEVE YERİNE GETİRMEYE HAZIRDIR

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Serdar Turan, Barış Pınarı Harekatı’nın büyük önem taşıdığını ifade ederek, “Ülkü Ocakları, her daim olduğu gibi bu gün de devletimizin ve milletimizin yanında yer alarak üzerine düşen bütün sorumluluğu seve seve yerine getirmeye hazırdır” dedi.

15 Ekim 2019 Salı 09:29
Bu haber 186 kez okundu
SEVE SEVE YERİNE GETİRMEYE HAZIRDIR
Haberici -->
Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Serdar Turan, Barış Pınarı Harekatı’nın büyük önem taşıdığını ifade ederek, “Ülkü Ocakları, her daim olduğu gibi bu gün de devletimizin ve milletimizin yanında yer alarak üzerine düşen bütün sorumluluğu seve seve yerine getirmeye hazırdır” dedi.

Başkan Serdar Turan, düzenlediği basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelerek, gündeme ilişkin ve Ülkü Ocakları’nın yaptığı faaliyetlerle ilgili bilgiler verdi. Başkan Turan, ilk olarak Suriye’de terör örgütlerine yönelik düzenlenen Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklamalarda bulunarak, şunları söyledi;

“Kahraman ordumuzun Suriye’de kimlere hizmet ettiği herkes tarafından bilinen, haçlı zihniyetinin maşası olarak peyda olan hainlere karşı başlattığı “Barış Pınarı Harekâtı”, Türk’ün gücünü ve teşkilatlanma konusundaki becerisini, ordumuzun kararlı ve cesur duruşunu bütün dünyaya göstermesi açısından çok önemli bir işaret fişeği olmuştur. Büyük Ortadoğu Projesi’nin tasarlandığı dönemde bu alçakça planı bozan, bütün dâhilî ve harici bedhahları yok edip zaferle taçlandırabilen, kendi göbeğimizi kendimiz keseriz düşüncesiyle dünyaya askerî ders veren tek bir varlık vardır o da ordu milletin kaynaştığı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Kürdistan kurma rüyaları gören zavallılar bilmelidir ki bu coğrafyada Türklerin onayı olmadan kuş dahi uçamayacaktır.”

“Devletimizin birliği ve bütünlüğüne kast edecek her türlü oluşumun karşısında iman dolu göğsünü siper etmeye hazır bir derya olduğu gerçeği asla hatırdan çıkarılmamalıdır” diyen Turan, “Sürekli değişen ama emelleri hep Türk milletini yok etmek ve devletimizi ortadan kaldırmak prensibi üzerine kurulan bu taşeron örgütlerin ve onların arkasındaki emperyalist güçlerin şunu bir kez daha görmesi gerekir ki Türk’ün gücü, gösterilen sabır ve anlayışın sonunda bir balyoz gibi düşmanın tepesine inmiştir” diye konuştu.

DEVLETİMİZİN MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ

“Ülkü Ocakları, her daim olduğu gibi bu gün de devletimizin ve milletimizin yanında yer alarak üzerine düşen bütün sorumluluğu seve seve yerine getirmeye hazırdır” diyen Turan, “Şuur zamanlarında kültür, kültür zamanlarında şuur geri plana çekilir. Zaman kültürel hamle yapma zamanı olduğu kadar şuurlu hareket etme ve millî birlik ve bütünlüğümüze sahip çıkma zamanıdır. Ülkü Ocakları her ne kadar bir eğitim ve kültür vakfı olarak nitelendirilse de vakti gelince millî şuurla cephede varlığını ortaya koyan bir ruha bürünmesini de bilmektedir. Kültür emperyalizmi kademe kademe şuur emperyalizmine dönüşürken Ülkü Ocakları, varlık gayesi ve temel dayanağı olan yüce Türk milleti ve aziz devletimize kast edecek mihraklarla her alanda mücadele etme gücü ve iradesine sahiptir” dedi.

AYNI ŞEKİLDE MÜCADELEYE DEVAM

Başkan Turan, Ülkü Ocaklarının bir gençlik hareketi olarak kurulduğu günden bugüne kadar üstlendiği misyonunu hiçbir durumda taviz vermeden yürüttüğünü ifade etti. Bugün de ülkede ortaya çıkan her türlü yasadışı oluşum ve destekçileriyle aynı şekilde mücadelesine devam ettiğini belirtti. Ülkü Ocakları’nın yaptığı faaliyetlerle ilgili bilgi veren Başkan Turan, “Türk millî kimliği, haçlı zihniyetinin bizleri yok etmeye çalışmasına karşın daha da perçinlenmekte, geçmişin şanlı birikimini her fırsatta hatırlamamızı sağlamaktadır. Şurası bilinmelidir ki bizler 1071’den beri değil binlerce yıldır bu topraklardayız. Artık toprağa Türk mührünü vurduk. Bizleri bu topraklardan atabilecek hiçbir oluşumun mümkün olmayacağını her fırsatta bütün dünyaya haykırıyoruz ve bir kez daha diyoruz ki varlığımız Türk varlığına armağan olsun” dedi.

YENİ BİNA VE KAYSERİSPOR AÇIKLAMASI

Başkan Turan, yeni bina ile ilgili bir soru üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın bu konuda destek açıklaması olduğunu anımsatarak, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik binasının kendilerine önerildiğini ancak bu bölgenin sıkıntılı olduğunu, binanın hemen yanı başında HDP İl Başkanlığı olduğunu ve kabul etmediklerini belirtti. Temin edilecek bir arsaya yeni ve modern bir bina yapabileceklerini aktaran Başkan Turan, Kayserispor ile ilgili de MHP Milletvekili Baki Ersoy’un gerekli açıklamayı yaptığı ve bu açıklamaların destekçileri olduğunu ifade etti. Turan, “Milletvekilimiz Baki Ersoy ve MHP İl Başkanı Serkan Tok'un görüşleri bizim görüşlerimizdir” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV