banner87
19 Mart 2019 Salı

SEVMEYENLER BUGÜN HELALLİK İSTİYOR

SP İl Başkanı Mahmut Arıkan, Erbakan için okutulan mevlitte konuştu

03 Mart 2018 Cumartesi 07:29
Bu haber 496 kez okundu
SEVMEYENLER BUGÜN HELALLİK İSTİYOR
Haberici -->

Erbakan Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen mevlid programında konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Mahmut Arıkan, “Dün Erbakan Hocamızı sevmeyenler bugün helallik istiyor” dedi. Arıkan ayrıca, Erbakan Fikir Duvarı’na izin vermeyen Büyükşehir Belediyesini de eleştirdi. 

Saadet Partisi kurucularından Necmettin Erbakan ‘ın 7’inci vefat yıl dönümü dolayısıyla Hunat Camii’nde gerçekleştirilen mevlid programına Saadet Partisi İl Başkanı Mahmut Arıkan’ın yanı sıra çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

Programdan önce basın açıklamasında bulunan İl Başkanı Arıkan, “Aradan geçen 7 yıl süresince belki bugünlerde kullanan en çok ifade ‘Erbakan Hoca haklıymış’ cümlesidir. Bu cümleyi son birkaç gündür daha çok duymaya başladık. Sağlığında merhum hocamızı seven veya sevmeyen arkasından çok kötü sözler söyleyen ağır hakaretlerde bulunan insanlar bile bugün hocamızdan helallik istemektedirler. Hocamıza haksızlık yaptıklarını ifade etmektedirler. Biz şunu ifade etmek istiyoruz. Erbakan hocamız her ne kadar anlaşıldığı gibi anlayış kamuoyunda söz konusu olsa da biz hala Erbakan Hocamızın anlaşılamadığı kanaatindeyiz. Erbakan hocamız her zaman yeni bir adil dünyadan bahsetmişti. Bugün geldiğimiz nokta itibariyle dünyada ki sömürü düzenin devam ettiğini, faizci kapitalist düzenin devam ettiğini yakından görmekteyiz. Bu iki düzen değişmedikçe ne Erbakan Hoca anlaşılabilir, ne de 28 Şubat’ın rövanşı alınmış olabilecektir” diye konuştu.

Öte yandan, Büyükşehir Belediyesinden etkinlik kapsamında Cumhuriyet Meydanında Erbakan Fikir Duvarı açmak için talepte bulunduklarını, ancak taleplerinin geri çevrildiğini belirten İl Başkanı Arıkan, “Kayseri Büyükşehir Belediyesine Erbakan Hoca Haftası etkinlikleri dolayısıyla Cumhuriyet Meydanın da bir Erbakan Fikir Duvarı açmayı talep ettik. Büyükşehir Belediyemiz tarafından bu talebimiz geri çevrildi. Bu kararı da ben kamuoyuna havale ediyorum. Mikrofonlar önüne gelindiğinde biz Erbakan Hoca’nın talebeleriyiz. Erbakan’ın yolundan gidiyoruz diyen insanların Erbakan Fikir Duvarına da tahammül edememeleri tarihi önümüzde ki süreçte mutlaka vicdanları yaralayacaktır diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Arıkan’ın konuşmasının ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV