banner167
banner182
16 Haziran 2021 Çarşamba

SICAĞA KARŞI SULAMA

Melikgazi Belediyesi çözümü sulamada buldu

06 Temmuz 2017 Perşembe 00:27
Bu haber 738 kez okundu
SICAĞA KARŞI SULAMA
Haberici -->

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, il genelinde son günlerde mevsim normalleri üstünde hava sıcaklığı yaşadığını ve bu nedenle çarşı içerisinde ve ana cadde ile sokaklarda sulama çalışması gerçekleştirdiklerini söyledi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, mevsim normalleri üstünde seyir edilen hava sıcaklığı ile şehir merkezinde 35 derece de seyir eteğini öğle vakti ve açık alanda ise daha da arttığını belirtti. Özellikle çocuklar ve yaşlılar için bu sıcaklığın zararlı olduğunu bundan dolayı gölgelik alanlarda veya serin yerlerde bulunmaları gerektiğini kaydetti.

Melikgazi ilçenin bir park ve yeşil alan zengini olduğunu bu neden ile bu sıcak havalarda parkları tercih etmeleri gerektiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Kayseri’de geçen Cuma günü hava sıcaklığı 37 derece olarak tahmin edilmişti. Ancak şehir merkezindeki değişik bölgelerde bulunan termometreler sıcaklığı 46 derece olarak ölçtü. Kayseri’de Temmuz ayının en sıcak günleri yaşanıyor. Meteorolojinin tahminlere göre 37 derece olarak tahmin edilen hava sıcaklığı gün içinde 46 derece oldu. Cumhuriyet Meydanı’ndaki termometreler öğle saatleri itibarıyla sıcaklığı 46 derece olarak ölçtü. Vatandaşlar gölge bölgelere kaçarken, sokaklar diğer günlere göre daha sakindi. Bizde Belediye olarak bu sıcaklıkta serinlik vermek ve nem oranını artırmak için su arozözlerimiz ile cadde ve sokakları suluyoruz“ dedi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV