banner153
25 Ekim 2020 Pazar

ŞİDDET OLAYI SAYISI KORKUTTU

Kayseri’de jandarmanın sorumluluk bölgesinde bir ay içerisinde 50 kasten yaralama olayı meydana geldi. Olaylarla ilgili 133 şüpheli adli makamlara sevk edildi. Bu sayı toplumda şiddet artıyor endişesine neden oldu ve korkuttu.

05 Ekim 2020 Pazartesi 12:06
Bu haber 358 kez okundu
ŞİDDET OLAYI SAYISI KORKUTTU
Haberici -->

Kayseri’de jandarmanın sorumluluk bölgesinde bir ay içerisinde 50 kasten yaralama olayı meydana geldi. Olaylarla ilgili 133 şüpheli adli makamlara sevk edildi. Bu sayı toplumda şiddet artıyor endişesine neden oldu ve korkuttu.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı, jandarmanın sorumluluk alanında bulunan bölgelerde yaşanan bir aylık olayların istatistik bilgilerini paylaştı. İstatistik bilgiler arasındaki 50 kasten yaralama ve buna bağlı olarak 133 kişi hakkında işlem yapılması dikkat çekti. Hırsızlık olaylarında da sayısının yüksek olması gözden kaçmadı.  

İşte jandarma bölgesinde meydana gelen olayların istatistik bilgileri;
“Kayseri İl Jandarma Komutanlığı, Eylül 2020 dönemi faaliyetleri kapsamında; 50 Kasten yaralama olayında yakalanan 133 şüpheli, adli makamlara sevk edildi.

17’si evden, 11’i bağ ve bahçeden, 7’si enerji ve nakil kablodan, 2’si işyerinden, 2’si kamu kurum ve kuruluşlarından hırsızlık, 2’si motosiklet, 5’i dolandırıcılık olmak üzere 46 olayda toplam 34 şüpheli yakalanarak adli makamlara sevk edildi.

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında; 15 “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” ile “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak/Bulundurmak/Kullanmak”, 2 mali suç, 3 5015 sayılı Kanuna Muhalefet, 5 5307 sayılı Kanuna Muhalefet, 1 Kültür ve Tabiat Varlığı Kanununa Muhalefet, 4 izinsiz kazı yapmak olmak üzere 30  olayda, toplam 53 şüpheli yakalanarak adli makamlara sevk edildi.

İcra edilen kaçakçılık ve organize suçlara yönelik yürütülen operasyonlarda; 32 adet sikke ve tarihi obje, 23 kök kenevir, 949 gram kubar esrar, 5 gram toz esrar, 80 gram metamfetamin, 88 adet sentetik hap, 23 gram kenevir tohumu, 96 paket kaçak sigara, 1 adet kuru sıkı tabanca, 1 adet av tüfeği, 1 adet dedektör, 1 adet sahte çek, 148.980 TL, 4.000 Euro, 43 adet muhtelif kazı malzemesi, 500 gram potasyum klorat kaçak kazı olayında kullanılan ve 4 adet elektriksiz fünye ele geçirildi.

Terör ile mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlerde; “IŞİD”, “DHPK-C” ve “FETÖ/PDY” terör örgütü suçlarından 9 olayda, 9 şüpheli yakalanarak adli makamlara sevk edilmiş olup, 6 şüpheliyi yakalama çalışmaları devam diyor.

Dönem içerisinde ailesi ve yakınları tarafından kayıp şahıs müracaatında bulunulan 9 şahıstan 6’sı bulundu.

Çeşitli suçlardan dolayı yakalama ve UYAP aranması bulunan 145 şahıs yakalandı.

Koruma ihtiyacı olan veya suça sürüklenen aile hukukundan doğan bakım, eğitim veya destek olma yükümlülüğünü yerine getirmeyen 6 aile hakkında, “Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhmali’nden işlem yapıldı.

Sokakta dilendirilen çocukların tespiti durumunda ”Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali” ve “Kabahatler Kanununun 33’üncü maddesi“ gereğince işlem yapıldı.

Çocuk ve kadın ile ilgili işlemlerin yürütülmesinde paydaş olan diğer kurum ve kuruluşlara koordine kurularak faaliyetlerin bütünlük içinde yürütülmesi sağlanmaktadır.Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Çocuk İzlem Merkezi, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi, İşkur, İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü vb.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca, bölgemizin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik olarak yürütülmekte olan faaliyetler, yine halkımızın desteği ile daha güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam ettirilecektir.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157