banner167
banner165
22 Ocak 2021 Cuma

SIFIR ATIK ÇALIŞTAYI

Büyükşehir Belediyesi koordinasyonu ile Melikgazi Geri Dönüşüm Eğitim Tesisi’nde “Sıfır Atık Çalıştayı” düzenlendi.

21 Eylül 2019 Cumartesi 00:10
Bu haber 417 kez okundu
SIFIR ATIK ÇALIŞTAYI
Haberici -->
Büyükşehir Belediyesi koordinasyonu ile Melikgazi Geri Dönüşüm Eğitim Tesisi’nde “Sıfır Atık Çalıştayı” düzenlendi.

Çalıştay’da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Kocasinan, Talas Belediyesi ve diğer tüm belediyeler, geri dönüşüm konusu hakkında bilgilendirilerek ve Kayseri’de sıfır atık ve geri dönüşüm sisteminin kurulması için gerekli olan ihtiyaçlar, sorun ve öneriler görüşüldü.       

Konuyla alakalı açıklama yapan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Çevre Hizmetleri Şube Müdürlüğü koordinatörlüğü ile geri dönüşüm eğitim tesisimizde ‘Sıfır Atık Çalıştayı’ düzenlendi. Melikgazi ilçemiz nüfusun en yoğun olduğu ilçelerden biri. Temizlik ve geri dönüşüm en önem verdiğimiz işler arasında. Sıfır atık ile çevreyi korumak ve doğayı tahrip etmemektir. Bu tür tesisleri bütün ilçelerimizin tamamında yaygınlaştırarak ülke ekonomisine katkı sağlayacağız. Melikgazi Belediyesi Geri Dönüşüm tesisleri sanki bir eğitim merkezi gibi hizmet vermektedir. Geri Dönüşüm Tesisimizde ayrıştırarak toplanan çöplerin nasıl ve ne şekilde işlerden geçirildiğini, sonra bunların nasıl depolandığını ve ne gibi maddelere dönüştürüldüğünün en güzel örnek çalışmasını göstermektedir. Bakanlık onaylı ve örnek gösterilen bu tesis ile doğa kirlenmesi önlenmekte ve yine geri dönüşüm ile ekonomiye katkı sağlanmaktadır. Çalıştay için emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç’a ve Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına teşekkür ederim” dedi.

Çalıştay sonucunda yönetmelik hükümlerinin uygulanması sırasında karşılaşılabilecek olası risk faktörleri değerlendirildi ve bir raporu hazırlanmasına karar verildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV