banner87
25 Mart 2019 Pazartesi

SİGARANIN ZARARLARI ANLATILDI

Düzenlenen programda davet edilen konuşmacılarla sigarının zararlarını anlattılar.

06 Mart 2018 Salı 07:08
Bu haber 462 kez okundu
SİGARANIN ZARARLARI ANLATILDI
Haberici -->
Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi, düzenlenen programda davet edilen konuşmacılarla sigarının zararlarını anlattılar.

1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftasında, Melikgazi Belediyesi Belsin Sosyal ve Spor Tesisleri seminer Salonunda Üyelerine ve mahalle halkının iştirak ettiği ve “sigarasız bir toplum için el ele”  konulu sağlık söyleşisi gerçekleştirdi.

Kurulduğu günden itibaren çocukları bilgilendirici, birçok etkinliğe imza atan Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclis Üyeleri, Yeşilay Haftası münasebeti ile düzenlenen sağlık semineri ile sigaranın zararları, alışkanlığın sona erdirilmesi ve özenti ile başlayan içme yaşının küçüklüğüne dikkat çekerek şunları söylediler:

 “2009 yılı Temmuz ayından itibaren kapalı yerlerde sigara içilmemesi hükmü çok güzel bir uygulama. Bu sigara içmeme yönünde ilk yasal mevzuattır. Ancak yetersizdir. Çünkü toplu kamu alanları yasak ancak çocuklu evlerde serbest yani bir anne veya baba evlerde rahatça içebiliyor. Bu yasanın alt zemini eğitimden geçer yani eğitim ile bireyleri sigaranın zararları konusunda bilinçlendirilmez ise tiryaki bir yerde mutlaka içecektir. Küçük yaşta çocuklara sigara satılmamaktadır. Sigaranın zararları her ortamda sürekli olarak anlatılmalı, resim ve panolar ile 24 saat bireylere hatırlatılmalıdır.”

Tütün ve tütün mamulü tüm ürünlerin reklamlarının yasaklanması gerektiğini, bu yasaklamanın ilk şartının tabela ve reklam panolarından başlanması gerektiğini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi’nin bu duyarlı davranışları ve etkinliklerinden dolayı kendilerini kutladığını söyledi.

Çocuk Meclisi Üyelerine Türkiye Bağımlılıklarla Mücadele İl Koordinatörü Şenay Kiraz, tarafından sigara zararları, içerisinde yer alan maddeler, toplum duyarlılığı ve eğitim ile başlayan süreç gibi konularında Çocuk Meclisi Üyelerine seminer verdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV