banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

SIKINTI MI VAR?

AK Partide yaşanan iki gelişme bazı soru işaretlerini beraberinde getirdi

09 Mart 2018 Cuma 07:29
Bu haber 485 kez okundu
SIKINTI MI VAR?
Haberici -->

Çevre Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin belediye başkanlarından habersiz il yönetimi ile istişare toplantısı yapması ve ardından Fırat Çakıroğlu ismi konusunda çıkan krizde yerel yönetimlerle görüşmeden sorunu çözmesi “Yerel yönetimlerle sıkıntı mı var” sorusunu gündeme getirdi.

AK Parti teşkilatında son dönemde yaşanan gelişmeler, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile belediye başkanları arasında bir sıkıntı yaşandığı iddialarını gündeme getirdi. Bakan ile başkanlar arasında sıkıntı yaşandığına dair yaşanan iki gelişme de bu iddiaları doğrular nitelikteydi.

İlk gelişme, AK Parti 6. İl Olağan Kongresi sonrasında Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki’nin partinin il yönetimi ile birlikte istişare toplantısında bir araya gelmesi ve bu toplantıya hiçbir belediye başkanın katılmaması oldu.  İkinci gelişme ise, Talas Belediye Meclisi’ndeki Fırat Çakıroğlu ismi krizi oldu. Bu gelişme sonrasında gerginliği Bakan Mehmet Özhaseki’nin hiçbir belediye başkanlarını aramayarak direk MHP İl Başkanı Baki Ersoy ile görüşüp kendi belediye başkanları zora bırakırcasına krizi sonlandırması bu iddiaları daha çok doğruladı.

Kayseri’de AK Parti teşkilatı adına yaşanan bazı gelişmeler Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin belediye başkanlarıyla ilgili farklı bir tutum içerisinde olduğu iddialarını beraberinde getirdi. Son olarak Talas Belediye Meclisinde MHP ve AK Parti arasında yaşanan gerginlik kent gündemine damgasını vurdu.

MHP’li meclis üyeleri şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin Talas’ta bir yere verilmesini istedi. Bunun için meclise teklif verildi. Bu teklifi AK Partili meclis üyelerinin oylarıyla geri çevrildi. Bunun üzerine MHP İl Başkanı Baki Ersoy ve Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tepkisini ilk önce belediye binası önünde dile getirdi. Ertesi gün yine belediye binası önünde yapılacak olan basın açıklaması öncesinde devreye Bakan Mehmet Özhaseki girdi ve teşkilata Çakıroğlu isminin Talas’ta istedikleri yere verileceği ve bununla ilgili programa kendisinin de katılacağı sözünü vermesiyle büyük bir kriz önlenmiş oldu.

Bakan Özhaseki’nin bu krizi bizzat çözümlemesi ve belediye başkanları ile görüşmeden direk kendisinin halletmesi farklı soruların oluşmasına neden oldu.

Yine Bakan Özhaseki’nin belediye başkanlarından habersiz parti il teşkilatı yönetim kurulu üyeleriyle toplantı yapması, Bakan ile başkanlar arasında bir sıkıntının varlığını gündeme getirdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV