banner87
25 Ağustos 2019 Pazar

ŞİMDİ ADALET ZAMANI

Mazlumder Kayseri Şube Başkanı Ahmet Taş, Türkiye’de ve dünyada yaşanan adaletsizliklere dikkat çekerek, yaşanan bu adaletsizliklere son verilmesini istedi.

11 Nisan 2019 Perşembe 09:55
Bu haber 214 kez okundu
ŞİMDİ ADALET ZAMANI
Haberici -->
Mazlumder Kayseri Şube Başkanı Ahmet Taş, Türkiye’de ve dünyada yaşanan adaletsizliklere dikkat çekerek, yaşanan bu adaletsizliklere son verilmesini istedi.

Düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunan Şube Başkanı Ahmet Taş, “Ülkemizde ve dünyada insan hakları ihlalleri ve adaletsizlikler hız kesmeden devam ediyor. Yaşadığımız süreçte Doğu Türkistan, Pakistan, Afganistan, Tacikistan, Türkmenistan, Irak, İran, Suriye, Yemen, Suudi Arabistan, Filistin gibi Asya ülkeleri, Somali, Sudan, Mısır, Orta Afrika ve Nijerya gibi Afrika ülkeleri, ABD, Venezuella gibi Amerika ülkeleri ve Avrupa’nın birçok ülkesinde devlet terörü, mezhep çatışmaları, batı patentli terör örgütlerinin masum halka yönelik katliamları, adaletsiz yargılamalar ve diğer sebeplerle insan onuruna yakışmayan ihlaller yaşanmaya devam ediyor” dedi.

Acil çözüm bekleyen sorular olduğunu dikkat çeken Taş, “Ülkemizde ise 2018 Haziran ayında yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri sırasında yaşanan ve acil çözüm bekleyen adaletsizlikler konusunda ister iktidar, ister muhalefet partilerinin temsilcilerinden adaletsizlikleri giderme ve adaletin hâkim olduğu toplum ve devlet düzeni oluşturma konusunda herhangi bir vaat duymamıştık. Ne yazık ki 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan mahalli idareler seçiminin öncesinde de adalet konusunun siyasiler tarafından gündeme alınmadığına şahit olduk. 31 Mart günü yapılan mahalli idareler seçimi sırasında 100 bin kadar nafaka mağduru vatandaşın tutuklanırım kaygısı ile sandığa gitmediği, medeni bir hak olan oy kullanma ve seçme hakkından mahrum kaldıkları gazetelere yansıdı. Umarız bu konu siyasilerinde dikkatini çekmiştir. Mahalli seçimlerin kesin sonuçları 13 Nisan günü YSK tarafından açıklanacak olup kazandıkları kesinleşen adaylar mazbatalarını alarak göreve başlayacaklar” diye konuştu.

Taş, Mazlumder Kayseri Şubesi olarak kesin sonuçların açıklanmasından sonra seçim döneminin bittiğini hatırlattıklarını belirterek, “Halen cezaevlerinde ömür tüketen 28 Şubat 1997’de ki darbe döneminin mazlum mahpuslarının yeniden yargılanıp özgür bırakılmaları. 1993’te yaşanan kanlı Sivas olaylarının mazlum mahpusu olan cezaevlerinde ömürlerinin sonuna yaklaşan 36 vatandaşın yeniden yargılanıp özgür bırakılmaları. Sayıları 8 binleri aşmış bulunan çocukları öksüz, hanımları mazlum olan erken evlilik mahpuslarının yapılacak yasal düzenlemeyle özgür kalmaları. Sayıları 10 binleri aşmış olan ömür boyu nafaka mağdurlarının yapılacak yasal düzenleme ile mağduriyetten kurtarılmaları. Haklarında mahkemelerin takipsizlik, emniyet birimlerinin suçsuz raporu verdiği buna rağmen görevlerine iade edilmeyen ve özel sektörde de çalışmalarına izin verilmeyen OHAL mağdurlarının görevlerine iade edilerek mağduriyetlerinin giderilmesi için!” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV