banner87
25 Mayıs 2019 Cumartesi

SİNAN TİYATROYLA ANLATILACAK

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Mimar Sinan Anma Haftası etkinlikleri çerçevesinde hazırlanan tek perdelik “Ben Sinan” isimli tiyatro gösterimine herkesin davetli olduğunu söyledi.

08 Nisan 2019 Pazartesi 14:24
Bu haber 5004 kez okundu
SİNAN TİYATROYLA ANLATILACAK
Haberici -->
 Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesinde gerçekleştirilecek olan Tiyatro gösterimi ile Sinan’ın özel yaşamından ve eserlerinden kesitler sunulacağını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 10 Nisan 2019 günü saat;19.30 ‘da gerçekleştirilecek olan Tiyatro gösteriminin Büyükşehir öncülüğünde Melikgazi Belediyesi ile Erciyes Üniversitesi paydaşlığında gerçekleştirildiğini kaydetti.

Mimar Sinan’nın müze haline getirilen evinin aslında dünya kültür mirası içerisinde olduğunu ifade eden Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu “Yaşamı içerisinde 360 civarında eseri gerçekleştiren ayrıca bir o kadar da eserin yapılmasına öncülük eden Mimar Sinan’nın bu tür etkinlikler ile anılmasının gelecek kuşaklara aktarılması açısından önemlidir. Bu tür etkinlikler ile de birey olarak sosyalleşmek ve kültürlerini zenginleştirmek istiyoruz. “Ben Sinan” isimli tiyatro gösterimine halkımız davetlidir”

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV