banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

SIRITAN DEAŞ'LI CEZAEVİNDE

CHP Liderini silahla öldürme planı yapmışlar

20 Temmuz 2017 Perşembe 07:20
Bu haber 701 kez okundu
SIRITAN DEAŞ'LI CEZAEVİNDE
Haberici -->

Kayseri polisinin yaptığı başarılı çalışma sonucunda Adalet Yürüyüşüne saldırı planlayan DEAŞ’lı terör örgütü üyeleri emellerini gerçekleştiremeden yakalandı. 13 gündür sorguda olan 15 DEAŞ’lı terör örgütü üyesinden 9’u tutuklandı. Sürekli sırıtın terör örgütü üyesi Kaan A. İle birlikte tutuklanan 8 kişi Nevşehir Cezaevine teslim edildi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği Adalet Yürüyüşüne yönelik saldırı planlayan DEAŞ’lı terör örgütü üyesi 15 kişi polisin başarılı çalışmasıyla hedeflerine ulaşamadan yakalanmıştı. İl Emniyet Müdürlüğü, terör örgütü üyesi şahıslarla ilgili sorgu ve adli makamlardaki süreci ile ilgili açıklama yaparak, şu bilgileri verdi; “DEAŞ terör örgütünün ülkemiz genelinde faaliyetlerinin engellenmesi, etkisiz hale getirilmesi, örgüt mensuplarının yakalanması, ülkemizde meydana gelebilecek sansasyonel bir eylemin önlenmesi amacıyla Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar neticesinde; Kayseri İl Emniyet Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan soruşturma kapsamında;  05.07.2017 günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlatmış olduğu Adalet Yürüyüşüne yapılmak istenen saldırı girişimi ile ilgili;korteje yakın bir yerde eylemi gerçekleştireceği esnada yakalanan şüpheli O.K. isimli şahısla irtibatlı olan ve DEAŞ terör örgütünün ilimiz yapılanması içerisinde faaliyet gösteren; E.E, A.M, A.K, F.Ö, S.A, K.K, K.A, S.İ, A.K, S.K, B.K, F.K, A.T, A.A, isimli şahıslar 05/07/2017 ve 07/07/2017 günü yapılan operasyonlarda yakalanmıştır.”

KILIÇDAROĞLUNU SİLAHLA VURMA PLANI YAPMIŞLAR

Gerçekleştirilmek istenen eylem ve sonrası aşamasıyla da ilgili bilgi paylaşan Emniyet, açıklamasında, “Eylemini gerçekleştirecek O.K. isimli şahıs kiralamış olduğu araçla kortejin orta kısmından başlayıp Kemal Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu alana gelene kadar vatandaşları ezerek gelmeyi akabinde oluşan panik ortamından yararlanıp araçtan inerek silahla Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alacağı bu önde eylem planı yaptığı, ancak silah temin edemediği tespit edilmiştir. Şüphelilerin ilimiz ve Türkiye’nin değişik illerinde eylem arayışları içerisinde oldukları tespit edilmiştir. Şahıslardan; O.K,E.E, A.M, F.Ö, S.A, K.K, K. A, S.İ, A.A çıkarılmış oldukları 3.Sulh Caza Hakimliğinin 2017/401 D.İş sayılı kararına istinaden; Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak Suçundan tutuklanarak Nevşehir Ceza İnfaz kurumuna teslim edilmişler, A.K, S.K, B.K, F.K, A.T, A.K isimli şahıslar ise Adli Kontrol olarak Yurt Dışına Çıkış Yasağı kararına istinaden serbest bırakılmışlardır” ifadelerine yer verildi.

 

 

 

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV