25 Haziran 2022 Cumartesi

ŞİRVANLI: 2 İLÇE ADLİYESİNİN KAPATILMASI GÜNDEMDE

Kayseri Barosu Başkanı Murat Şirvanlı, yeni uygulama ile Felahiye ilçe adliyesinin Bogazlıyan’a, Sarız ilçe adliyesinin ise Pınarbaşı ilçesine bağlanmasının gündemde olduğunu ifade ederek, “Felahiye’nin, Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesine bağlanması vatandaşlar için ulaşım sorununu ortaya çıkaracak” dedi.

18 Haziran 2012 Pazartesi 13:30
Bu haber 859 kez okundu
ŞİRVANLI: 2 İLÇE ADLİYESİNİN KAPATILMASI GÜNDEMDE
Haberici -->
Nüfusu belli bir sayının altında bulunan ilçelerdeki adliyelerin en yakın ilçeye bağlanması konusunu değerlendiren Kayseri Barosu Başkanı Murat Şirvanlı, Kayseri’de Sarız ve Felahiye ilçe adliyelerinin bu kapsama alınmasının gündemde olduğunu bildirdi.

Şirvanlı, “Sarız’ın Pınarbaşı’na bağlanması doğru bir karar ancak Felahiye’nin Kayseri içine bağlanması gerekirken Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesine bağlanması sıkıntılar doğuracaktır” dedi. İdari taksimatta bir sıkıntı olduğunu dile getiren Şirvanlı, “Felahiye her ne kadar Boğazlıyan ilçesine yakın olsa da ulaşım sorunu var. Felahiye’den Boğazlıyan’a toplu taşıma seferleri yok. Vatandaşlar özel otoları ile bu ilçeye gitmek zorunda kalacaklar. Özel otoları olmayan vatandaşlar ise, Boğazlıyan’a ilçeden direk seferler olmadığı için önce Kayseri’ye gelecek ve buradan Boğazlıyan’a geçecek. Mesafe 3-4 katına çıkmış olacak” diye konuştu.

Bu durumun ilçedeki avukatların iş hacmini de etkileyeceğini dile getiren Şirvanlı, “Burada önemli olan meslektaşlarımızın iş hacminin etkilenmesinden ziyade vatandaşların ulaşım sorunudur. Vatandaşların Boğazlıyan adliyesine ulaşması başlı başına bir sorun olacaktır” ifadesinde bulundu.

Şirvanlı, konu ile ilgili olarak Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Adalet Bakanlığı ve idari makamlara gerekli başvuruların yapılacağını bildirdi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV