banner87
banner151
17 Ocak 2019 Perşembe

SİVİŞ CAMİİ İBADETE YENİDEN AÇILDI

Melikgazi Belediyesi, harabe, bazı bölümleri yıkılmış ve ibarete kapalı olan Siviş Camii’ni restore ederek yeniden ibadete açılmasını sağladı.

05 Mayıs 2018 Cumartesi 06:49
Bu haber 534 kez okundu
SİVİŞ CAMİİ İBADETE YENİDEN AÇILDI
Haberici -->

Melikgazi Belediyesi, harabe, bazı bölümleri yıkılmış ve ibarete kapalı olan Siviş Camii’ni restore ederek yeniden ibadete açılmasını sağladı.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Küçükmustafa Mahallesi’nde yer alan Siviş Camisi’nin yenilendiğini ve yeni hali ile yapılan tanıtım töreni ile hizmete açıldığını söyledi.

Küçükmustafa Mahallesi’nde yer alan Siviş Camisi’nin ibadete açılışına Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri AK Parti Milletvekili Sami Dedeoğlu, AK Parti İl Başkan Vekili Fatih Hasyüncü, Kayseri Vali Vekili Mehmet Emin Avcı, Belediye Meclis üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ile daire müdürleri, mahalle muhtarları ve semt halkı iştirak ettiler.

Burada konuşan Başkan Büyükkılıç, Küçükmustafa Mahallesi’nin şehir ve çarşı merkezine yakın bir semt olduğunu yeni yapılan çok katlı binalar ile önümüzdeki günlerde prestij semti olacağını belirtti. Küçükmustafa Mahallesi’ne yapılan yatırımlar ve hizmetler ile gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde Melikgazili olmanın farkını yaşayacaklarını kaydetti.

Büyükkılıç, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Melikgazi Belediyesi olarak bir gelenek haline geldi. Her hafta bir çalışmayı tamamlayarak halkın hizmetine sunuyoruz. Bugün burada yıkık virane olan ve bakımsızlıktan adeta yok olma tehlikesinde olan Siviş Camimizin aslına uygun olarak yenilendi ve yeni hali ile yeniden ibadete açıyoruz. Biz sadece bu yapıyı aslına uygun olarak onarmakla birlikte bir Anadolu kültür mirasının gelecek kuşaklara kazandırılmasını sağladık. Bu camimiz sayesinde ezan ve Kuran sesi yeniden yükselecektir. Çevresi ile bütünleşen bu çalışmamız hayırlı olsun.”

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ise, konuşmasında “Melikgazi Belediyesi gerçekleştirdiği yatırımlar ile ilçe halkına büyük hizmetler ve kolaylıklar sunmaktadır. Tarihi yapıların önemini hepimiz biliyoruz. Hem geleceğe yatırım yapan hem de tarihimize sahip çıkan Melikgazi Belediyemizi kutluyorum. Melikgazi Belediyesi yatırımları ve hizmetleri ile bölgelerin gelişimine katkı sağlamaktadır. Melikgazi Belediyesi her hafta bir etkinlik ile bir yatırım ve hizmeti halkın hizmetine sunmaktadır bundan dolayı da emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Tören sonrası katılımcılara Melikgazi Belediyesinin geleneksel ikramı olan aşure ikramında bulunuldu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV