banner153
21 Ocak 2020 Salı

SİYASET DİLİ KONUŞULACAK

Kayseri küçük Millet Meclisi buluşması 11 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00 da Kocasinan Belediyesi Meclis Salonunda yapılacak. Meclisin gündemi siyaset dili olacak.

11 Mayıs 2019 Cumartesi 23:00
Bu haber 266 kez okundu
SİYASET DİLİ KONUŞULACAK
Haberici -->
Kayseri küçük Millet Meclisi buluşması 11 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00 da Kocasinan Belediyesi Meclis Salonunda yapılacak. Meclisin gündemi siyaset dili olacak.

Kayseri küçük Millet Meclisi’nden yapılan açıklamada şu bilgiler verildi;

“Yerel seçimler tamamlandı ancak İstanbul seçimleri hakkında ortaya atılan iddialar ve akabinde seçimlerin yenilenmesi kararı siyasetin gündeminin ve dilinin hala yerel seçimlerde takılıp kaldığını göstermektedir.23 Nisan günü TBMM’de yaşananlar, daha sonraki süreçte Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı ve arkasından yapılan tartışmalar Türkiye siyasetinin ve siyasetçilerinin "yumuşak karnı" olmaya devam ediyor. Dünyada ve Türkiye'de siyasetin dil ve üslubu rahatsızlık verici düzeyde "düşmanlaştırıcı, şiddetli ve anlayışsız" çizgisini güçlendiriyor. Bu tırmanışın, dünyada da, Türkiye'de de toplumsal sonuçları olduğu ve olacağı tartışmasız.Bu vesileyle “Küresel ve yerel siyasetin dili; toplumsal yansımaları” konusunu Mayıs ayı buluşmasında masaya yatıracağız. Konu ile alakalı özel konuk ise Erciyes Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Hakkı Büyükbaş Bey olacaktır.Yerel gündemde ise Kayseri merkez ticaretinin akşamın erken saatlerinde bitmesi hep tartışıla gelmiştir.“Kayseri merkezinde akşam ticaretinin canlandırılması” konusunda özel konuğumuz ise Melikgazi Belediye Başkanı Sayın Mustafa Palancıoğlu olacaktır.Yukarıda kısaca özetlemeye çalıştığımız genel ve yerel gündem ana başlıkları ve daha detay konuları Kayseri küçük Millet Meclisi Mayıs ayı buluşmasında masaya yatırıyoruz. Kayseri küçük Millet Meclisi buluşmasında siyasi parti temsilcileri, vekiller, belediye başkanları, vakıflar, sendikalar, gözlemciler, öğrenciler ve STÖ'ler aynı masa etrafında gündeme ilişkin görüşlerini dile getireceklerdir.  Kolaylaştırıcılığını Adnan Evsen’in yapacağı Kayseri küçük Millet Meclisi buluşması 11 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00’da Kocasinan Belediyesi Meclis Salonunda yapılacaktır. Gündemden uzak kalmadan, düşüncenin ve fikri yapının ne olduğuna da aldırmadan, ön yargıları bir tarafa atarak bir masa etrafında ortak kanaat oluşturmaya devam ediyoruz.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV