banner87
21 Mart 2019 Perşembe

SİYASİ MALZEME YAPILMAMALI

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu sırada bekleyen şehit isimleri olduğunu söyledi

08 Mart 2018 Perşembe 07:19
Bu haber 500 kez okundu
SİYASİ MALZEME YAPILMAMALI
Haberici -->

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, gazetemize yaptığı açıklamada MHP’nin ilçedeki meydana PKK’lılar tarafından öldürülen Ege Üniversitesi tarih bölümü son sınıf öğrencisi Fırat Çakıroğlu'nun ismin verilmemesi ile ilgili girişimini değerlendirdi. Palancıoğlu,”Vefat eden bir kişi üzerinden siyaset yapılmasını doğru bulmuyoruz” dedi. 

Başkan Palancıoğlu, bulvarlar ve caddelerdeki isim değişikliğinin yapılabilmesi için özellikle OHAL döneminde İçişleri Bakanlığı’nın onayı alınması gerektiğini ifade ederek, “Park, bahçe ve sokağa bir isim verilecekse muhatabı ilgili belediyenin meclisidir. Talas Belediyemize şehit evlatlarımızın isimlerinin sokağa verilmesi için çok sayıda talep var. Bizler belediye meclisi olarak sırasıyla park, cadde ve sokaklara veriyoruz. Kayserili şehit evlatlarımızın isimlerinin verilmesi yönünde müracaatları varken, başka bir şehirde elim bir olay sonucu vefat eden bir ismin verilmesini doğru bulmuyoruz. Bu ismin 13 yerde daha ismi verilmişken, Kayseri’de müracaatları bulunan şehitlerimizin isimlerine öncelik verilmesini doğru buluyoruz” diye konuştu.

BU KONUYLA SİYASET YAPIYOR

MHP İl Başkanı Baki Ersoy’un bu konuyu gündeme getirerek siyaset yaptığına dikkati çeken Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Talas Belediyesi olarak vefat eden bir kişinin üzerinden siyaset yapmayı doğru bulmuyoruz.  MHP İl Başkanı Baki Ersoy, geçtiğimiz günlerde Talas için aday olduğunu duyurdu. Arkasından bu konuyu gündeme getirerek, hem gündemde kalmak hem de siyasete alet etmeye çalışıyor” dedi.

MUHATTABI AK PARTİ TEŞKİLATIDIR

MHP İl Başkanı Bakir Ersoy’un Talas Belediye Başkan adaylığı ile ilgili olarak Başkan Mustafa Palancıoğlu, muhatabın kendisi olmadığını belirterek, “ Bu konunun muhatabı şu anda AK Parti teşkilatı ve milletvekillerimizdir. Adaylık söz konusu olmadığı için MHP’nin açıklamasının muhatabı Ak Parti İl Teşkilatıdır. Onlar gerekli açıklamayı uygun görürlerse yapar” dedi. 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV