banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

SİZLER BİZLERİN UMUDUSUNUZ

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, ilçedeki üniversite öğrencileriyle kahvaltıda buluşarak, “Sizler bizlerin umudu olmanızdan dolayı sorumluluğunuz çok büyüktür. Hayatınızın bu döneminde sadece bilgilenmek değil, milli ve manevi değerlerimize de sahip çıkmak durumundasınız” dedi.

21 Ekim 2018 Pazar 11:18
Bu haber 706 kez okundu
SİZLER BİZLERİN UMUDUSUNUZ
Haberici -->
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, ilçedeki üniversite öğrencileriyle kahvaltıda buluşarak, “Sizler bizlerin umudu olmanızdan dolayı sorumluluğunuz çok büyüktür. Hayatınızın bu döneminde sadece bilgilenmek değil, milli ve manevi değerlerimize de sahip çıkmak durumundasınız” dedi.

Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Sakin Terzi ve İlçe müftüsü Zekeriya Koçak Develi KYK Yurt Müdiresi Gülşen Atıcı’nın daveti üzerine Kredi Yurtlar Binasında Seyrani Kampüsünde eğitim gören öğrencilerle kahvaltıda bir araya geldi. Devletin yurt imkanlarının günden güne daha iyiye gittiğini belirten KYK İl Müdürü Terzi “Bizlerin bütün gayesi sizin zihin ve gönüllerinizi tatmin edebilmektir. Doğru bilgi ve sağlıklı duygulara sahip gençler ancak gerçek başarıyı yakalayabilirler” dedi.

Her yıl bu buluşmaları geleneksel hale getirdiklerini ve böylece Develi’de öğrencilerle sıcak ve samimi bir ortam oluşturma gayretinde olduklarını belirten Başkan Cabbar “Sizler bizlerin umudu olmanızdan dolayı sorumluluğunuz çok büyüktür. Hayatınızın bu döneminde sadece bilgilenmek değil, milli ve manevi değerlerimize de sahip çıkmak durumundasınız. Unutmayınız ki 15 Temmuz gecesi hain darbe teşebbüsünde bulunanlarda eğitimli kimselerdi fakat kafalarını kiraya verdikleri, irade ve özgürlüklerini kullanamadıkları için bu hıyanetin içinde bulundular. Sizlerin iyi bir donanımla mezun olmanız bizim en büyük temennimizdir. İnşallah bizler de Develi Belediyesi olarak sizlerin her zaman destekçisi olacağız” dedi.

Sadece okulda verilen eğitimle yetinmeyip kendini geliştirmek adına çok farklı okumalar yapılması gerektiğini vurgulayan Kaymakam Duru “Sizler bizlerin misafirisiniz ve misafir baş tacıdır. Bizler de sizleri ilçemizde en güzel şekilde ağırlayarak memleketlerinize göndermek istiyoruz. Bu hususta taleplerinizi hiç çekinmeden gerek şahsıma gerekse Başkanımız Mehmet Cabbar’a iletebilirsiniz. Hepinize yeni eğitim-öğretim sezonunda ve hayatınızın her döneminde başarılar dilerim” dedi.

Program sonunda Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Sakin Terzi ve Develi KYK Yurt Müdiresi Gülşen Atıcı, Kaymakam Duru ve Başkan Cabbar’a ilgi ve alakalarından ötürü teşekkürlerini iletti.

EĞİTİM BİR SEN'DEN CABBAR'A ZİYARET

Öğretmenlerin oluşturduğu en büyük sendikalardan olan Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Develi Şubesi yönetimi Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ı makamında ziyaret etti. Geçtiğimiz hafta yapılan yeni yönetim seçimlerinin ardından Şube Başkanı Kadir Yağlıoğlu ve ekibine hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Cabbar, “Öğretmenlerimizin haklarını savunma anlamında ülkemizde önemli bir boşluğu dolduran Eğitim Bir Sen bünyesinde yürüteceğiniz çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dilerim” dedi.

DESENLİ PARKE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Develi Belediyesi merkez mahallelerdeki parke çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Aşağı Everek Mahallesinde deforme olmuş Arnavut taşlarını söken ekipler mahalle içerisine toplamda 2000 metrekare desenli parke yapacaklar.

DEVELİ YOLUNDA KANAL ÇALIŞMASI

Yukarı Develi yolunun yol genişletme çalışmasının yapılıp sıcak asfaltının tamamlanmasının ardından yağış sularının tahliye edilebilmesi için cadde üzerindeki kanal çalışmaları devam ediyor. Yağış sularının caddeye zarar vermemesi için yürütülen çalışmanın tamamlanmasıyla caddenin kış aylarındaki güvenliği daha da artırılmış olacak.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV