banner87
25 Ağustos 2019 Pazar

SLOGANLARA ÖDÜL VERİLDİ

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde (NNYÜ) düzenlenen İnsan Hakları Slogan ve Afiş Yarışmasında dereceye giren öğrencilere düzenlenen törenle ödülleri verildi.

14 Şubat 2019 Perşembe 10:15
Bu haber 188 kez okundu
SLOGANLARA ÖDÜL VERİLDİ
Haberici -->
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde (NNYÜ) düzenlenen İnsan Hakları Slogan ve Afiş Yarışmasında dereceye giren öğrencilere düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Bildirisinin kabulünün 70’inci yılı kutlamaları kapsamında Kayseri İl İnsan Hakları Kurulunun 10 Ocak 2018 tarihli kararıyla NNYÜ’de düzenlenen İnsan Hakları Slogan ve Afiş Yarışmasında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Rektörlük Salonunda düzenlenen ödül törenine NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, Yarışma Komisyonu Üyesi akademisyenler ve iki yarışmada dereceye giren öğrenciler katıldı.

Yarışma Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Hülya Uçar törende yaptığı konuşmada yarışma hakkında bilgiler verdi. Prof. Dr. Hülya Uçar, “Toplumda ve üniversitemiz öğrencileri arasında insan hakları bilincinin geliştirilmesi, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Bildirisi ve bu bildirinin kabulünün 70. yılı konusunda farkındalık oluşturulması için slogan ve afiş yarışması düzenlenmiştir. Slogan yarışmasına 20 öğrencimiz 57 slogan ile katılmıştır. Afiş yarışmasında ise öğrencilerimiz tarafından Slogan yarışmasında dereceye giren sloganlardan herhangi birisini kullanarak tasarladıkları afişler değerlendirilmiştir. 25 öğrencimiz 38 afiş tasarımı ile yarışmaya katılmıştır” dedi.

NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar ve Rektör Prof. Dr. Kerim Güney ise İnsan Hakları Slogan ve Afiş Yarışmasına katılan öğrencilere teşekkür etti, dereceye giren öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Konuşmalardan sonra Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar ve Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, Yarışma Komisyonu Başkan ve Üyeleri Prof. Dr. Hülya Uçar, Dr. Öğr. Üyesi Yeşim Alemdar ve Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Okur, İnsan Hakları Slogan ve Afiş Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV