banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

SON 28 ŞUBATLARI OLSUN

Mazlumder Genel Başkan yardımcısı Ahmet Taş, 28 Şubat 1997 post modern darbe ile ilgili açıklama yaptı

28 Şubat 2018 Çarşamba 15:27
Bu haber 354 kez okundu
SON 28 ŞUBATLARI OLSUN
Haberici -->

Mazlumder Genel Başkan yardımcısı Ahmet Taş, 28 Şubat 1997 post modern darbe döneminin üzerinden 21 yıl geçtiğini belirterek, “Halen 28 Şubat mağdurları cezaevlerindeler. Temennimiz son 28 Şubatları olsun” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Taş, dışarıdan ABD ve batı ülkeleri, içeriden silahlı kuvvetler, yargı, siyaset, bürokrasi, basın, sermaye ve yandaş STK’lardan oluşan çetenin desteği ile yapılan darbenin yaralarının hala sarılamadığını ileri sürdü. 

Ahmet Taş, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Üzerinden 21 yıl geçen darbe, milletin iktidarına karşı yapılmış ve bu dönemde milletten 6 milyon oy alan iktidarın büyük ortağı Refah Partisi, hukuk ayaklar altına alınarak kapatılmıştı. Küçük ortak Doğru Yol Partisi ise sinsi oyunlarla bölünmüştü. Bunun yanında uygulanan başörtüsü yasağı sebebiyle on binlerce üniversiteli kızımız eğitim hakkından mahrum bırakılmış, binlerce bayan memurun görevine de son verilmişti.  Bu dönemde brifinglerde alınan talimatlar doğrultusunda verilen yargı kararlarıyla binlerce asker personel ve kamu görevlisi işten çıkarılmış, on binlerce işçi çalıştıran sanayicilerden kebapçıya varıncaya kadar birçok esnaf ve işyeri irtica suçlamasıyla mağdur edilmişti. İmam Hatip Liseleri ve Meslek Lisesi mezunları uygulanan katsayı adaletsizliği nedeniyle üniversiteye girmekten mahrum bırakılmış, Kur’an kurslarına getirilen 12 yaş sınırıyla çocuklarımızın kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerimle tanışmasına engeller konulmuştu. İrtica suçlamasıyla vakıflar, dernekler ve hayır kurumları kapatılarak mallarına el konulmuş, üyeleri ve idarecileri sakıncalı ilan edilip terör örgütü mensubu olmakla suçlanmışlardı. Yine bu dönemde on binlerce genç, irticai faaliyetlerde bulunuyor suçlamasıyla hukukun değil, brifinglerde verilen emirle karar veren hâkim ve savcılar tarafından adaletsizce yargılanarak ağırlaştırılmış hapis cezasıyla ceza evlerine kondular.”

Taş, “Üzerinden 21 yılın geçtiği 28 Şubat post modern darbe döneminin mağdurlarından olan İmam Hatip Liseleri, Meslek Liseleri, Kur’an kursları ve kamu kurumlarındaki görevliler ile başörtü yasağı mağdurları ve YAŞ mağdurları 2002 yılından sonraki dönemde yapılan iyileştirmelerle rahat bir nefes aldılar. Bunun için yetkililere teşekkür ediyoruz. Yalnız 28 Şubat döneminde kışlalarda yapılan brifingli toplantılarda aldıkları emirlerle hiçbir hukuk ve vicdan tanımadan mahkum edilerek ağır hapis cezalarına çarptırılan 600 kadar Müslüman’ın mahkumiyetleri ve mağduriyetleri ne yazık ki devam ediyor. Hukuka ve vicdana göre değil brifinglerde verilen talimatlarla mahkum edilen mahkumiyet kararını veren darbecilerin emir kulu hâkim ve savcıların 15 Temmuz kanlı darbe kalkışmasından sonra FETÖ üyeliğinden tutuklanıp hapse atıldığı bu günlerde, 28 Şubatın unutulan mahpuslarının özgürlüklerine kavuşturulmasının zamanı çoktan geldi, geçti bile” diye konuştu.

Ahmet Taş, 28 Şubat mağduru insanların halen cezaevinde bulunduklarını ve yapılacak düzenleme ile o insanların mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV