banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

SORUMLULUKLARIMIZI YERİNE GETİRMELİYİZ

İl Müftüsü Ramazan Sokağındaydı

14 Haziran 2017 Çarşamba 08:13
Bu haber 741 kez okundu
 SORUMLULUKLARIMIZI YERİNE GETİRMELİYİZ
Haberici -->

İl Müftüsü Şahin Güven, Ramazan ayında insanların Allah’a karşı sorumluluklarını yerine getirmesi beklendiğini ve bunu yapmamız gerektiğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Ramazan Sokağı, her gün farklı etkinliklerle devam ediyor. Halkın büyük ilgi gösterdiği Ramazan Sokağı etkinliklerine İl Müftüsü Şahin Güven ve İl Müftülüğü Tasavvuf Musikisi Korusu da katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Ramazan Sokağı’nın teravih namazı sonrası yapılan etkinliklerinde hem söyleşi hem de dinleti vardı. Etkinliklere İl Müftüsü Şahin Güven katıldı ve Denizhan Burhan’ın sorularını cevaplandırdı.

Sohbette, Ramazan’ın önemi üzerinde duran İl Müftüsü Güven, orucun insanlık tarihiyle eşit bir ibadet olduğunu belirterek, “İnsanların oruç vesilesiyle takva sahibi olması, Allah’a karşı sorumluluklarını yerine getirmesi beklenir. Ramazan bize Allah’ın emrettiklerini yerine getirme, yasaklarından da kaçınma bilincini ve pratik hayata tatbikini kazandıran en önemli süreçtir” dedi.

Sohbete zaman zaman ilahilerle ara verildi. İl Müftülüğü Tasavvuf Musikisi Korosu, Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı eşliğinden birbirinden güzel ilahiler seslendirdi. Sohbetin sonunda Büyükşehir Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Daire Başkanı İlyas Yıldırım, İl Müftüsü Şahin Güven’e çiçek vererek teşekkür etti.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV