banner87
21 Şubat 2019 Perşembe

SÖZ VATANDAŞTA

Tercihini mühür vurarak belirleyecek olan vatandaşın kararı sandıklar açıldığında ortaya çıkacak.

23 Haziran 2018 Cumartesi 09:05
Bu haber 290 kez okundu
SÖZ VATANDAŞTA
Haberici -->

Nisan ayında MHP’nin çağrısı üzerine AK parti ile MHP’nin 24 Haziran’da erken seçim yapılması kararının ardından siyasi partiler adaylarıyla birlikte 2 aydır meydanlardaydı. Siyasilerin çalışmaları bugün son bulurken, yarın son sözü sandıkta millet verecek. Tercihini mühür vurarak belirleyecek olan vatandaşın kararı sandıklar açıldığında ortaya çıkacak.

Erken seçim kararının alınmasıyla birlikte Türkiye’de ilk kez partili cumhurbaşkanlığı seçimi için oy kullanılacak. Yarın sabah sandık başına gidecek olan seçmen, 2 aylık seçim atmosferinde siyasilerle ilgili tercihini yapacak ve oy kullanacak. Türkiye genelinde 56 milyon 342 bin 263 seçmen sandık başına gidecek. Seçimlere katılımın ise, yüzde 90’lara ulaşması beklenirken, yurt dışında kullanılan 1 milyonun üzerindeki oy da yarın akşam sandıklar açıldığında sayımına başlanacak.

Kayseri’de de iki aydır devam eden seçim çalışmalarında siyasi partiler milletvekili adaylarıyla birlikte hem kendilerine hem de cumhurbaşkanı adaylarına oy istediler. Kayserili 952 bin 629 seçmen Cumhurbaşkanı ve 2. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için sandık başına gidecek. 3 bin 2 sandıkta oy kullanma işlemi gerçekleşecek. Oy kullanma işlemi tamamlandığında sandıklar açılarak sayıma geçilecek. Kentte emniyet güçleri seçim için geniş güvenlik önlemleri aldı.

24 Haziran seçimleri için kısa sürede yoğun bir çalışma temposuyla hareket eden milletvekili adayları, bugün yapacakları son çalışmaların ardından Pazar akşamı sandıkların açılmasını bekleyecek. Vatandaşı ikna edebilmek için ciddi anlamda gece gündüz çaba sarf eden siyasilerin, yarın sonuçlanacak seçimle birlikte kimileri üzülecek kimileri ise sevinecek.

Kentte seçim çalışmaları sürecinde olumsuz yada üzücü olay yaşanmazken, bunun seçim günü de devam etmesi ve seçim günü ile birlikte sonuçların açıklandığında ise hiçbir sorunun yaşanmaması temenni ediliyor. Geçmiş seçimlerde kentte muhtarlık seçimleri dışında herhangi bir olay yaşanmaması ise, bu seçiminde sorunsuz şekilde tamamlanacağı değerlendiriliyor.

Kentte iki aylık seçim çalışması döneminde AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi milletvekili adayları yoğun bir çalışma dönemi geçirdi. Siyasi partilerin adayları halk buluşmaları, esnaf ziyaretleri için gündüz olduğu kadar gecede sürdürdü. Seçim çalışmasının son günlerinde kent merkezinde yoğunlaşan siyasilerin, parti bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı’nda renkli görüntüler oluştururken, vatandaşın büyük çoğunluğunun seçimde vereceği oyun rengini belli etmemesi ise milletvekili adaylarını telaşlandırdı.

Yarın sandık başına gidecek olan vatandaş, mührü karar verdiği parti ve cumhurbaşkanı adayı için belirlenen yere basarak tercihini yapmış olacak. Akşam sandıklar açıldığında ise, sandığa yansıyan halkın iradesi ortaya çıkacak.

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV