banner167
banner185
18 Ekim 2021 Pazartesi

SÖZ VERMEYEN KALMADI AMA BİR TÜRLÜ GELMEDİ

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te Kayseri’de vatandaşa verilen, ancak yıllardır tutulmayan sözleri gündeme getirdi. Ataş, hızlı tren için herkesin söz verdiğini ama bir türlü hızlı trenin Kayseri’ye gelmediğini belirtti.

23 Aralık 2019 Pazartesi 09:27
Bu haber 404 kez okundu
SÖZ VERMEYEN KALMADI AMA BİR TÜRLÜ GELMEDİ
Haberici -->

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te Kayseri’de vatandaşa verilen, ancak yıllardır tutulmayan sözleri gündeme getirdi.  Ataş, hızlı tren için herkesin söz verdiğini ama bir türlü hızlı trenin Kayseri’ye gelmediğini belirtti.

Kayseri’de açılışı yapıldığı duyurulan projeleri kimsenin bilmediğini anlatan Ataş, özel sektörün ve hayırseverlerin projelerinin olduğunu ancak devletin istihdam oluşturacak bir yatırımının olmadığını söyledi. OSB’de açılışı yapılan fabrikaların yerlerinde yellerin estiğini anlatan Ataş, “Açılış ve temel atma diye algı yaratılıyor. O fabrikaların da kimi iflas etti, kimi kapattı. Nereden nereye” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin devlet yatırımları ile tarım hayvancılık konusunda da gerilemeye devam ettiğini dile getiren Ataş, Büyükşehir Belediyesi’nin de yıllardır AKP’li isimler tarafından yöneltildiğini ve borç batağında olduğu içinde hizmet üretemediğini belirtti. Ataş, Meclis’te Kayseri pastırmasına sahip çıktığı konuşmasıyla da dikkat çekerek, “Cumhurbaşkanı ister beğensin ister beğenmesin pastırma denince akla Kayseri gelir” diye konuştu.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri’ye verilen, ancak tutulmayan sözleri Meclis gündemine taşıdı.

“Kayseri ticaretin merkezi, aynı zamanda bir sanayi ve tarım şehridir; her seçim döneminde bol bol söz verilip gidilir” diyen Ataş, “Sayın Cumhurbaşkanı son iki yıl içerisinde Kayseri’ye 3 kez ziyarete geldi. 2018 yılında 137 adet, 2019 yılında ise 139 adet projenin açılışını yaptı. Bu projelerin ne olduğunu şehirde bilen kimse yok. Biz araştırdık; özel sektör yatırımları, hibeli yatırımlar, hayırseverler tarafından yapılan okullar, camiler, belediyeler tarafından yapılan parklar, bahçeler var ama devlete ait, istihdam sağlayacak, üretim odaklı tek bir yatırım yok. Üstelik sayı çok olsun diye bir yerin birden fazla açılışı yapılıyor; sadece algı yaratılıyor, gören de ‘Kayseri kanatlandı, uçuyor’ sanıyor” diye konuştu.

Hızlı tren konusunda vatandaşlara söz veren isimleri de Meclis’teki konuşmasında sıralayan Ataş, şu ifadeleri kullandı, “Bakın, kimler hangi zamanlarda müjdeler vermiş, sözler vermiş. 2010, dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül; 2013, dönemin Başbakan Yardımcısı Binali Yıldırım, 2013, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bu niye söz vermiş, bunu da anlayamadık.  2013, dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 2014, dönemin iktidar Grup Başkanı Mustafa Elitaş, 2014, dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu, 2015, Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel 2015, dönemin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki 2015, tekrar Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, 2015, tekrar dönemin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, yine 2015, Ulaştırma Bakanı Feridun Bilgin, 2016 Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, 2018 yine Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki, 2018 Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan, 2019, Ulaştırma Bakanı yine Mehmet Cahit Turhan, 2019 Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan. Söz vermeyen kimse kalmamış. Üç gün önce burada Ulaştırma Bakanına sordum, hâlâ ihalesi yapılmamış.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV