banner87
20 Mayıs 2019 Pazartesi

SP İL BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI

Yerel seçim gündemiyle Ankara’da bir araya gelen Saadet Partisi il başkanları ve il müfettişleri çalışmalarını yoğunlaştırdı.

03 Aralık 2018 Pazartesi 10:32
Bu haber 250 kez okundu
SP İL BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI
Haberici -->
Yerel seçim gündemiyle Ankara’da bir araya gelen Saadet Partisi il başkanları ve il müfettişleri çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Başta aday belirleme süreçleri olmak üzere parti, yerel seçimde nasıl bir yol ve yöntem izleyeceğine ilişkin istişarelerde bulundu. Toplantının açılışında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündemin sıcak maddeleri üzerine partisinin görüşlerini kamuoyuyla paylaştı.

Ankara’da bir otelde gerçekleşen toplantıya partinin genel başkan yardımcıları, il başkanları, il müfettişleri, kadın kolları başkanları, gençlik kolları başkanları ile partililer iştirak etti. Karamollaoğlu, konuşmasında, iktidara yüklenirken, partililere de yerel seçimlerde nasıl bir yol ve yöntem izleneceğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Daha önce ifade ettiği ‘dirsek teması’ ifadesine de açıklık getiren Karamollaoğlu, “Mahalli idareler seçimlerinde ittifak yapmıyoruz, yapmadık, yapmayacağız. Bunu açık ve net olarak söylüyorum. Bir dirsek teması sözünü birileri alıp yanlış noktalara çekmesin. Dirsek teması elbette yapacaksınız, bizim adayımıza başkalarının oy vermesini sağlamak için yapacaksınız, başkalarına oy toplamak için değil. Her yerde seçime gireceğiz. Her ilde, ilçede, beldede seçime kendi adayımız ile gireceğiz. Bizim adaylarımız arasında elbette önemli sayıda hanım adaylarımız da olacak. Toplumumuzun tamamına hitap ediyoruz. Seçime her ilde, ilçede, beldede girecek şekilde başarılı bir netice alabilmek için aday portföyümüzü genişleteceğiz. Adayı kazanmak için bulacağız” diyerek ittifak tartışmalarına son noktayı koydu.

“Kazanmak için varız” diyen Karamollaoğlu, partisinin belediye başkan adaylarına ilişkin profilini de şu cümlelerle açıkladı:

“Düne kadar bizimle hiçbir ilgisi olmamış olmasına rağmen sağlam karakterli, dürüst olacak, yemeyecek, yedirmeyecek, işi ehline verecek, kapısını herkese açık tutacak, kamplaşmaya izin vermeyecek, beldesini yaşanabilir hale getirecek belediye başkanına ihtiyacımız var. Bu ülkeyi ayağa Milli Görüşçüler kaldırır, yarın da Milli Görüşçülere aday olanlar bu saflara katılacaklar. Biz fikir ve düşünceleri paylaşmasalar bile farklılığımız bir zenginlik olarak bileceğiz.”

Toplantıya İl Başkan Mahmut Arıkan, Mahalli İdareler Başkanı Mehmet Durmuşçelebi ve Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Onat katıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV