banner153
banner156
23 Şubat 2020 Pazar

SPOR A.Ş. KAR EDİYOR

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Spor A.Ş.’nin geçen yıl ve bu yılın ilk 6 aylık döneminde gelir gider tablosunu açıklandı. Şirket, geçen yıl 2.8 milyon lira, bu yılın ilk 6 ayında ise 1.1 milyon lira kar etti.

12 Eylül 2019 Perşembe 18:48
Bu haber 315 kez okundu
SPOR A.Ş. KAR EDİYOR
Haberici -->
Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Spor A.Ş.’nin geçen yıl ve bu yılın ilk 6 aylık döneminde gelir gider tablosunu açıklandı. Şirket, geçen yıl 2.8 milyon lira, bu yılın ilk 6 ayında ise 1.1 milyon lira kar etti.

Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerine, Büyükşehir Belediyesi’nin iştirakleriyle ilgili bilgi verilmesi uygulamasına Eylül ayı meclis toplantısında da devam edildi. Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki şirketlerden birisi olan Spor A.Ş. hakkında Şirket Genel Müdürü İbrahim Somtaş detaylı bilgiler verdi.

Spor A.Ş.’nin 228 personelle ve 19 tesisiyle hizmet verdiğini ifade eden İbrahim Somtaş, rakamlarla Spor A.Ş.’nin ne denli etkin olduğunu ortaya koydu. 2018-2019 döneminde 59 bin 311 öğrenciye spor okulları ile spor yapma imkanı sunduklarını ifade eden Genel Müdür İbrahim Somtaş, yaptıkları 552 organizasyonla da 452 bin vatandaşımıza ulaştıklarını söyledi. Halen 10 bin 659 üyenin Spor A.Ş. tesislerinden faydalandığını dile getiren Somtaş, 100 bini aşan sosyal medya takipçileri olduğunu da belirtti.

MADALYALAR GETİREN ŞİRKET

Spor A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Somtaş, 15 branşta spor eğitimi verdiklerini ve 11 branşta da spor kulüpleri olduğunu belirtti. Buz hokeyi gibi Orta Anadolu’da tek olan kulübün de aralarında bulunduğu 11 kulüpte 450 lisanslı sporcuları olduğunu dile getiren İbrahim Somtaş, bu kulüplerden bazılarının Türkiye’nin en başarılı takımları arasında olduğunu ve pek çok müsabakadan madalyalarla döndüklerini kaydetti.

Genel Müdür İbrahim Somtaş, Spor A.Ş.’nin düzenlediği mahalle etkinlikleri, okullar sporla dolsun etkinliği, bisiklet etkinlikleri, doğa yürüyüşleri ve doğa kampları ile bu etkinliklerle birlikte gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleri hakkında da bilgiler verdi.

ŞİRKET GELİR GİDERİ AÇIKLANDI

Genel Müdür Somtaş, şirketin gelir gideri ve personel sayısı ile ilgili de bilgi verdi. Şirketin 2028 yılında geliri 27.2 milyon lira olduğunu, giderinin 24.4 milyon lirayı bulduğunu açıkladı. Şirket bu rakamlara göre geçen yıl 2.8 milyon lira kar etmiş. Bu yılın ilk 6 aylık döneminde şirketin geliri 15.4 milyon lira. Gideri 14.3 milyon lira. Şirketin kar oranı 1.1 milyon lira oldu.

Şirketin hissadarları ise yüzde 98.91 oranında Büyükşehir Belediyesi, yüzde 1 İmar A.Ş. ve yüzde 0.09 Kaymek. Şirket bünyesinde çalışan personel sayısı da 228.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV