banner87
22 Temmuz 2018 Pazar

STANDART DIŞI ÜRÜN ALMAYIN

KTO Başkanı uyardı

16 Eylül 2017 Cumartesi 08:34
Bu haber 363 kez okundu
 STANDART DIŞI ÜRÜN ALMAYIN

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, ailelere okul alışverişi yaparken sağlıksız ve standartları karşılamayan ürünleri almamaları konusunda uyardı.

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Hiçyılmaz, öğrencilere başarı dilediği mesajında,  sağlıklı ve standartlara uygun okul malzemeleri alımı-satımı konusunda uyarılarda bulundu.

Eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte, okul malzemesi alışverişinin gündeme geldiğini ifade eden Başkan Hiçyılmaz,  kırtasiye ve giyim sektörleri başta olmak üzere ilgili tüm sektörlerde bir hareketlilik yaşandığını vurguladı.

Başkan Hiçyılmaz, “Bu hareketlilikle birlikte Odamız üyeleri, TSE standartlarına uygun olmayan ürünlerin satışından dolayı etkilendiklerini bize bildirmektedirler. Bunun önüne geçilebilmesi için herkesin duyarlı davranması ve şartlara uygun malzeme satışına önem vermesi gerekmektedir” dedi.

Kırtasiye ürünlerinde bu sıkıntının daha fazla yaşandığını kaydeden Hiçyılmaz, “TSE standartları dışında üretilmiş ve düşük kalitedeki ürünler, çocuklarımızın sağlığını olumsuz etkileyebilmekte ve kalitesiz olmaları sebebiyle de uzun ömürlü olmamaktadırlar. Bu nedenle sağlıklı ve standartları karşılayan ürünler tercih edilmelidir” ifadelerini kullandı.

Hiçyılmaz mesajını şöyle sürdürdü:

“Velilerimize alışverişlerinde çocuklarının sağlığını düşünerek, standartlara uygun ve kaliteli ürünleri satın almasını öneriyorum. Bu vesileyle, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize yeni eğitim-öğretim yılında başarılar diliyorum.”

HABER MERKEZİ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV