banner153
08 Aralık 2019 Pazar

SU ÇİLESİ SONA ERİYOR

Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, Sarıoğlan ile Akkışla ilçelerinde 8 mahallede yaşanan 14 bin kişiyi yakından ilgilendiren içme suyu sorununun çözüme kavuşacağını açıkladı. 30 yıllık içme suyu sıkıntısı da sona erecek.

05 Ağustos 2019 Pazartesi 07:53
Bu haber 215 kez okundu
SU ÇİLESİ SONA ERİYOR
Haberici -->

Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, Sarıoğlan ile Akkışla ilçelerinde 8 mahallede yaşanan 14 bin kişiyi yakından ilgilendiren içme suyu sorununun çözüme kavuşacağını açıkladı. 30 yıllık içme suyu sıkıntısı da sona erecek.

Başkan Bekir Ayyılıdırım, MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın gayretleri ve girişimleri ile 8 mahalleye ulaştırılacak 13 milyon liralık içme suyu projesi ihalesinin yapılacağını ve gelecek yıl teslim edileceğini açıkladı.

Sarıoğlan Belediye Başkanı Ayyıldırım, ilçelerini yakından ilgilendiren sorunlardan birisinin 5 mahallenin yaşadığı içme suyu sıkıntısı olduğunu söyledi. Başkan, su sorunu yaşayan mahallelerden Çiftlik haricinde Düzencik, Muratbeyli, Keklikoğlu ve Sofumahmut mahallelerine tanker su gönderdiklerini belirtti. Mahalle sakinlerinin 30 yıllık su çilesine son vermek için girişimde bulunduklarını aktaran Ayyıldırım, KASKİ nezdindeki girişimlerde projenin 13 milyon lira değerinde olmasından dolayı ancak 10 yıl sonra yapılabileceği cevabı aldıklarını anlattı.

Başkan Ayyıldırım, Milletvekili İsmail Özdemir ve Vali Şehmus Günaydın ile yaptıkları görüşmeler sonucunda iki ilçedeki 8 mahallede yaşayan 14 bin nüfus için müjdeli haberin geldiğini belirtti. Başkan, “Sayın Valimiz KASKİ yetkilileri ile görüşme yaptı. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç’ta girişimlerde bulundu. Valimizin projenin hayata geçirilmesi ve su sorunun çözülmesine yönelik görüşmelerinde KASKİ’nin işe başlamasıyla birlikte yardımcı olacaklarını beyan ettiler. Bu doğrultuda yapılan görüşme ve çalışmalar sonucunda 30 yıllık sorun olan 14 bin insanımızı ilgilendiren içme suyu sorunu yapılacak ihale ile son bulacak. Proje gelecek yıl tamamlanarak teslim edilecek” dedi.

Başkan Bekir Ayyıldırım, projenin büyük olduğunu ve maliyet açısından 13 milyon lirayı bulduğunu aktararak, içme suyu için 35 kilometrelik çelik boru hattı yapılacağını ifade etti. Başkan, kendi ilçelerine bağlı 5 mahalle ile birlikte hayata geçirilecek proje sayesinde Akkışla ilçesine bağlı Akin, Kululu, Gümüşsu mahallelerinde yaşayan insanlarında su sorununun çözüleceğini belirtti.

Başkan Ayyıldırım, böylesine önemeli bir proje için çaba sarf eden MHP Milletvekili İsmail Özdemir, Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, KASKİ yetkililerine ilçe halkı adına teşekkür ettiğini belirtti. Başkan, her aşamada destek olan yetkililere teşekkür ederek, projenin kısa zamanda tamamlanması içinde çaba göstereceklerini anlattı.

MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR’DE DUYURDU

MHP Milletvekili İsmail Özdemir, ilçe gezilerine devam ediyor. Bu kapsamda Sarıoğlan ilçesinede ziyaret gerçekleştirdi. İlçelerin sorunlarının çözümü için çaba sarf etmeye devam edeceklerini açıklayan Özdemir, yaptığı paylaşımda, “Sarıoğlan Belediyesi’ni ziyaret ettik. Nezaketleri için Belediye Başkanımız Sayın Bekir Ayyıldırım’a teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız Sayın Bekir Ayyıldırım ile Sarıoğlan’ın hayvancılık potansiyeli, mevcut faaliyetler ve imkanların daha da geliştirilmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Sarıoğlan Belediyemizin çalışmaları sonucu, Sayın Valimizin yakın ilgi göstermeleri ve Kayseri Büyükşehir Belediyemizin projeyi sahiplenmesiyle yakın zamanda yapım çalışmalarına başlanacak olan Çiftlik, Düzencik, Muratbeyli, Keklikoğlu ve Sofumahmut mahallelerimizin 30 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılayacak hattın kaynağı olan Kesdoğan’da incelemelerde bulunduk” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV