banner203
31 Mart 2023 Cuma

SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİ: 8 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 2011 yılında başlattığı soruşturma kapsamında 8 kişi, “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Örgüte Üye Olmak, Örgüt Faaliyeti Çerçevesinde Tefecilik Yapmak, Nitelikli Yağma, Darp, Tehdit ve Hakaret” suçlarından gözaltına alındı.

22 Ocak 2013 Salı 14:31
Bu haber 1598 kez okundu
SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİ: 8 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Haberici -->
Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Örgüte Üye Olmak, Örgüt Faaliyeti Çerçevesinde Tefecilik Yapmak, Nitelikli Yağma, Darp, Tehdit ve Hakaret suçlarını işledikleri anlaşılan organize suç örgütünün, ilimizde maddi sıkıntı içerisinde bulunan çiftçilere vermiş oldukları nakit para karşılığında değişik oranda yüksek meblağlı faiz uygulayarak senet düzenlemek suretiyle borçlandırdığı, zaten maddi sıkıntı içerisinde olan çiftçilerin suç örgütüne vermiş oldukları senet bedellerini zamanında ödeyemediğinde de suç örgütü tarafından cebir ve şiddet kullanarak daha yüksek meblağlı senetler düzenlenerek borçlandırıldığı, çiftçilerin bir kısmının bu durumdan kurtulmak için tarlasını ve hatta evinde bulundurduğu gübresini satmak suretiyle borçlarını ödemeye çalıştığı, yine suç örgütü borcunu ödeyemeyen çiftçilere karşı cebir ve şiddet kullandığı hatta çiftçilerin ahırında bulunan hayvanlarını örgütün korkutucu gücünü kullanarak zorla aldıkları bu şekilde 14 müştekinin mağdur edildiği anlaşılmıştır'' denildi.

Açıklamada, şu bilgelere yer verildi:

''Organize suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonda örgüt kurucusu, yöneticileri ve üyelerinden oluşan şüpheliler İ.K, A.T, M.K, İ.E, A.U, E.Y, K.Ç. ve A.G. yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüphelilerin ikamet ve iş yerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda senet ve muhasebeye ilişkin belgeler ile 11 gram esrar maddesi, 18 adet tabanca fişeği bulunarak, el konulmuştur.''

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV