banner87
banner151
20 Ocak 2019 Pazar

SUÇ YUVALARI YIKILIYOR

Suça meyilli kişilerce giriş çıkış yapılabilecek ve barınak olarak kullanabilecek durumda olan binaları yıkmaya devam ediyor.

04 Mayıs 2018 Cuma 07:31
Bu haber 737 kez okundu
SUÇ YUVALARI YIKILIYOR
Haberici -->

Emniyet Müdürlüğü, yerleşim alanlarında bulunan suça meyilli kişilerce giriş çıkış yapılabilecek ve barınak olarak kullanabilecek durumda olan binaları yıkmaya devam ediyor.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun 81 İl Emniyet Müdürlüğüne vermiş olduğu talimatlar üzerine Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü hemen harekete geçti. İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular koordinesinde, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri ve Emniyet birimleri; önleyici polislik faaliyetleri kapsamında suça meyilli kişilerce kullanılabilecek durumda olan, güvenlik yönünden risk taşıyan, alkol ve uyuşturucu bağımlısı gençlerin mesken haline getirdiği, suça mekan olabilecek durumda olan yerlerin tespit ederek çalışmalara başladı.

Çalışmalar sırasında genel güvenlik ve asayiş yönünden risk taşıdığı, suça meyilli kişilerce barınak olarak kullanılabileceği ve işlenmesi muhtemel suçlara mekan teşkil edecek durumda olduğu tespit edilen metruk binalar tespit edilirken; tespit edilen metruk binalarla ilgili olarak öncelikle sahipleri ile görüşülerek sağlamlaştırılması veya yıktırılması sağlandı. Sahibine ulaşılamayan veya sağlamlaştırma çalışması yapılmayan binaların yıkılması tarihi eser niteliği taşıyan binaların da koruma altına alınması ile ilgili olarak Melikgazi, Kocasinan ve Talas Belediye Başkanlıkları ile gerekli yazışmalar yapılmaya devam etmektedir.

Emniyet yetkilileri bugüne kadar 10 metruk binanın yıkımının gerçekleştirildiğini, tespit edilen binaların yıkım çalışmalarının ise devam ettiğini dile getirdi.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV