banner167
banner182
24 Ekim 2021 Pazar

SULAMA PROJESİNİ MECLİSE TAŞIDI

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir vatandaşlar tarafından kendisine ulaştırılan sorunların en kısa sürede çözülebilmesi amacıyla sorunları meclis gündemine taşımaya devam ediyor.

02 Aralık 2019 Pazartesi 07:01
Bu haber 394 kez okundu
SULAMA PROJESİNİ MECLİSE TAŞIDI
Haberici -->
MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir vatandaşlar tarafından kendisine ulaştırılan sorunların en kısa sürede çözülebilmesi amacıyla sorunları meclis gündemine taşımaya devam ediyor.

Kayseri Develili vatandaşlar tarafından bildirilen Develi 2. Merhale Sulama Projesinin hala bitirilememesi ve Yeşilhisar ilçesinde bulunan Şehit Kübra Doğanay Fen Lisesi’ndeki pansiyon yetersizliği sorununun çözümü konusundaki talepleri gündeme alan Milletvekili Özdemir, ilgili Bakanlara konuları aktardı.

Milletvekili Özdemir, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği yazılı soru önergesinde, Kayseri'de yapımına 1974 yılında başlanan bazı Sulama Projelerinin ödenek yetersizliğinden dolayı tamamlanamadığını, çiftçilerin mağduriyetlerinin devam etmekte olduğunu ve 2014 yılında tamamlanması öngörülen ancak ödenek yetersizliği yüzünden inşaat çalışmaları aksayan Kayseri Develi 2. Merhale Sulama Projesinin 2016 yılındaki yetkililerin açıklamaları ile 2018 baharında biteceğinin ifade edilmesine rağmen olumlu bir gelişme olmadığını dile getirdi.

Özdemir, şu soruları yöneltti; “Develi 2. Merhale Sulama Projesinin tamamlanması için toplam da ne kadarlık bir ödenek gerekmektedir? Projenin ne zaman tamamlanması planlanmaktadır? Projenin tamamlanması için 2020-2021 yılları için DSİ 12. Bölge Müdürlüğü'ne ayrılan bütçe ne kadardır? Belirtilen projelerin bazı bölümlerinin iptal edildiği iddiaları doğru mudur? Doğru ise hangi gerekçelerle, hangi bölümler iptal edilmiştir? Projenin devamı için yeni bir ihale yapılmış ya da yapılacak mıdır?”

PANSİYON YAPILMASI PLANLANMAKTA MIDIR?

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Kayseri ili Yeşilhisar ilçesinde Şehit Kübra Doğanay Fen Lisesinin 2016-2017 eğitim öğretim yılında açıldığını ve halen okulda 400 öğrencinin eğitim öğretim görmekte olduğunu, okul bünyesinde 100 kız öğrenci ve 100 erkek öğrenci olmak üzere 200 öğrenci kapasiteli pansiyon bulunduğunu, dolayısıyla pansiyon sıkıntısının mevcut olduğunu belirterek Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a şu soruları yöneltti ve cevap istedi;

“Yeşilhisar ilçesine 5 km. uzaklıktaki Şehit Kübra Doğanay Fen Lisesi'ndeki öğrenci velilerinin pansiyon konusundaki haklı taleplerinin karşılanması nasıl sağlanacaktır? Mevcut pansiyon binasının yeterli hale gelmesi konusunda Bakanlığınızca şimdiye kadar hangi çalışmalar yapılmış ve yapılması planlanmaktadır?”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV