banner153
21 Ekim 2019 Pazartesi

TABELALAR KALDIRILDI

Zabıta ekipleri tabelaları söktü kaldırdı

01 Aralık 2017 Cuma 06:59
Bu haber 1824 kez okundu
TABELALAR KALDIRILDI
Haberici -->

Talas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen çalışmada, ilçenin muhtelif noktalarında ilan, reklam ve tabela yönetmeliğine göre görüntü kirliliği oluşturan reklam tabelaları söküldü.

İlçenin muhtelif bölgelerinde Belediyenin ilgili yerlerinden izin almadan uygulanan kaçak tabelalar belirlenerek görüntü kirliliği oluşturan reklam ve ilan tabelaları toplandı.

Konuyla alakalı açıklama yapan Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, "Zabıta ekiplerimiz üzerine düşen görevi ilçemizin huzuru ve düzeni için yerine getirmektedir. Zabıtamız yasalara uymayan işyerleri için gerekli çalışmaları yapmaktadır. İlk olarak kaldırım üzerlerine konulan seyyar plastik duba, pano ile ağaç ve direklere bağlanan tabelaları kaldıran Zabıta ekipleri, reklâm, ilan ve tanıtım yönetmeliğindeki standartlara uygun olmayan tabelaları da söktü. İlçe genelinde özellikle ana arterlerde bulunan iş yerlerine ait reklâm, ilan ve tanıtım tabelalılarının meydana getirdiği çevre kirliliğinin ortadan kaldırılmasına yönelik bu tür çalışmalarımız sürecek. Buradan işyerleri ve kuruluşlara sesleniyorum. Lütfen belediyemizin izni olmadan yasal yükümlülüklerinizi yerine getirmeden, Talas’ta tabela kirliliğine neden olmayınız!" dedi.

Belediyenin yaptığı çalışmayla gelişigüzel izinsiz konulan tabelalar kaldırılarak görsel kirliliğin önüne geçiliyor, ilçenin görsel açıdan daha güzel görünmesi amaçlanıyor.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV