banner87
19 Temmuz 2019 Cuma

TABİ Kİ ADAYIZ

Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Tahir Nursaçan, 1 Mart’ta yapılacak seçim öncesinde düzenlediği basın toplantısı ile aday olduğunu açıkladı. “Tabi ki adayız” diyen Nursaçan, yönetimde değişimin de olacağı sinyalini verdi. Nursaçan, siyasetin seçimlere müdahil olmayacağını da düşündüğünü söyledi.

07 Şubat 2019 Perşembe 15:49
Bu haber 222 kez okundu
TABİ Kİ ADAYIZ
Haberici -->
Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Tahir Nursaçan, 1 Mart’ta yapılacak seçim öncesinde düzenlediği basın toplantısı ile aday olduğunu açıkladı. “Tabi ki adayız” diyen Nursaçan, yönetimde değişimin de olacağı sinyalini verdi. Nursaçan, siyasetin seçimlere müdahil olmayacağını da düşündüğünü söyledi.

Organize Sanayi Bölgesi İdare binasında basın toplantısı düzenleyen Başkan Tahir Nursaçan, 46 ayda yaptıkları hizmetleri paylaştı. Yapılan fuar alanından kurulan itfaiye merkezine kadar bilgiler veren Nursaçan, 400 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirten Nursaçan, savunma sanayi için de harekete geçtiklerini ifade etti.

Nursaçan, “Savunma Sanayisi’ne Kayseri OSB’si olarak bir adım attık. Bunda Savunma Sanayi Başkanlığımız projemizi kabul ettiler. Bizim ön yeterliliği olan bir firmayla da işbirliğimiz var idi. Bakanlığımız iş birliğimizi ön gördüler. İnşallah teknik ekip Ankara’da çok ciddi çalışma yapıyor.  Ciddi bir Davetiye aldık. Önümüzde ihale süreci var. İhale sürecinden sonra savunma sanayiye adım atmış olacağız” dedi.  

Nursaçan, “Sanayiciler ürünlerini sergileyemiyordu. Fuar merkezini namus meselesi kabul ettik. ORAN’dan 12 milyon TL hibe aldık. Büyükşehir’de 8.5 milyon TL katkıda bulunacak. Vizyon projelerimizle sanayicilere hizmet için varız. Bosna-Hersek ile Dubai’de ticaret merkezleri açacağız. 40 civarında firmamızı Dubai ve Bosna’ya götüreceğiz. Yeni hedef ülkeler, Hindistan ve Uganda’dır” dedi.

SANAYİCİLERİN İSTEĞİNE KAYITSIZ KALAMADIK

Gazetecilerin sorusunu cevaplayan Nursaçan, 31 Mart’taki yerel seçimlerden dolayı seçim tarihini 1 Mart’ta aldıklarını açıkladı. Sanayicilerin isteğine kayıtsız kalamadıklarını belirten Nursaçan, şunları söyledi:

“1 Mart’ta seçimin olmasının nedeni 31 Mart’ta bir yerel seçimler var. Bir de 3 aydır sanayicilerimizde kıpırdanmalar ve sesler duyuyoruz. Aday ve seçim istek arzusunu görünce kayıtsız kalamazdık.  Yönetim kurulu arkadaşlarımız bunu uzatmayalım ve işimize gücümüze bakalım dediler. Sanayicinin gündeminde seçim düşün geçimimize bakalım dediler.  Arkadaşlarımız 1 Mart tarihini uygun gördü. Tabi ki adayız. 4 yıllık süreç içinde kayda değer hizmetler yaptık. Biz göreve gelirken de arkadaşlarımız biz nerdeyiz diye sormadılar.  Herkes listede son kez yerini gördü. Hiçbiri listede olmak gibi derdi olmadı. Onlar nasıl davaya başladıysa her zaman da yanımızda oldular. Şu gerçeği de biliyoruz ki değişime de tarafız.  Değişim ve yenilenme olacaktır.”

OSB PARA BİRİKTİRME YERİ DEĞİLDİ

31 Aralık itibariyle OSB’nin kasasında 62 milyon liranın olduğunu kaydeden Nursaçan, “OSB’de para biriktirme yeri değil hizmet etme yeridir. Önce ol lafı söyleyenlere lafım var. İnsaflık olmak lazım insafsız olmamak lazım.  Yapılan hizmetlere bir bak 327 OSB’de yapılanların yanından geçen var mı? Önce bir teşekkür et. Teşekkür etmeyip kalkıp eleştiriyorsa ben bu adamlara iyi niyetli bakmıyorum, Birazda fitneci olmamak lazım. Hasetçi de olmamak lazım.  Kayseri OSB’nin 31 Aralık itibariyle 62 milyon lira kasasında mevcudu vardır. Millet bu parayla ne yapmak istiyor bilmiyorum. Bankadan faizden mi yaralanmak istiyor. Bu para Türk Ticaret Merkezi’ne katkı mı sağlamalı. Bu para ile fuar mı yapmalı, okul mı yapmalı.Duysunlar harcadığımız para  400 milyon lira. Bizim yönetimimizin kurduğu 38 megavatlık güneş enerji sistemini sanayici dilekçe ile istemiyoruz ,  11 milyon dolarlık gelirden rahatsızız derse burası 60 milyon doların altında etmez. Al sana para nörecesen. Niye temiz göldeki suyu bulandırıyorsun.  Artık gelin birbirimizle barışalım. Kazanan Kayserili ve sanayicisi olmalı. Çıta yükselmeli.. Kısır, sığır ve içi boş çekişmeleri kenara bırakıp Kayseri için devlet için varsa fikir üretsin. Eleştir ama maksat boş boş eleştiriye karşıyım. Yapıcı eleştiriye saygı duyarım” diye konuştu.

SURİYELİYE İŞ KONUSU

Gazetecilerin Suriyelilerin daha ucuza çalıştırılarak, Türk işçilerin gözardığı edildiğine dair sorularını cevaplayan Nursaçan, nitelikli iş gücü açığının bulunduğunu belirtti.

Nursaçan şunları söyledi:

“Bizim sorumluluğumuz ve sınırımız belli. Ama ülkemizin sorunlarına kayıtsız kalmak durumunda değiliz. Bu bahsettiğiniz Türk Ticaret Merkezi konusunu çok süratli çözerek, ihracatımıza 1 milyar dolar daha eklersek  o bahsettiğiniz konu kökünden çözülür.  Bizim nitelikli iş gücü açığımız var. Fabrikalarımızın kapısında  eleman ihtiyacını görürsünüz. Bu devlet ve memleket bizim. Bu insanlar bizim. Hollanda’daki  meslek liselerinde 60 bin kişi varsa Kayseri’de gibi bir güzide şehirde 4 bin 500 meslek lisesi öğrencisi varsa herkes şapkasını önüne ayıp düşünmesi lazım”

SİYASET SEÇİMLERE MÜDAHİL OLMAZ

Nursaçan, seçimlere siyasilerin müdahil olup olmayacağına dair soruya ise, “Benimde en çok sernezişte bulunacağım konu odur. Demokrasi olmazsa olmaz. Sandıktan çıkana hepimizin saygı duymamız lazım. Biz bu memleketin bağrından çıkmış devletine bağlı biriyiz. Muhterem babamı biliyorsunuz.  Zaten beni burada boş verinde yapılmış en büyük saygısızlık babam Necmettin Nursaçan’a yapılmıştır. 60 yıldır bu memlekette hizmeti var. Kim inkar ederse gözüne durur. Baktığınız zaman Hakkari’ye gidip de Şırnak’a gidip de gece gündüzünde hizmet etmiştir. Siyasetin de organize sanayi seçimlerine dahil olacağını düşünmüyorum. Şehrimiz hakkettiği kaliteye kavuşmalı.  Ederse de yazık eder. Herkesin hesabı sorulur. Siyasetin OSB seçimlerine müdahil olacağını düşünmüyorum” karşılığını verdi.

TEŞEKKÜR ÇOK GÖRMEMEK LAZIM

Yapılan hizmetler karşlığında bir teşekkür çok görülmemesi gerektiğini ifade eden Nursaçan, “Hakkı hak sahibine teşekkür ederiz kelimesine çok görmemek lazım. Uganda Büyükelçisi bana teşekkür edince Allahım Uganda büyükelçisi teşekkür ediyor dedim. Bundan kimse alınmasın ama alınması gereken varsa da alınsın” dedi.

Nursaçan, toplantısı sırasında Dubai’den Kayseri’ye gelen heyeti  de ağırladı.

 

 

 

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV