banner87
17 Eylül 2019 Salı

TABU OLMAKTAN ÇIKIYOR

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Hüsne Bostan bilgi verdi

07 Aralık 2017 Perşembe 07:14
Bu haber 657 kez okundu
 TABU OLMAKTAN ÇIKIYOR
Haberici -->

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Hüsne Bostan, gebelik, doğum, ilerleyen yaş ve bazen yapısal olarak ortaya çıkan genital bölge şekil ve estetik kusurlarının, cerrahiden dermokozmetik yöntemlere kadar farklı tedavi seçenekleriyle kolaylıkla tedavi edilebildiğini açıkladı. Artık tabu olmaktan çıktığını sözlerine ekledi.

Çağımızda kadınlar artık kendilerine daha çok zaman ayırıyor, daha sosyal yaşıyor ve bilgiye de kolay ulaşıyor. Dolayısıyla hem kendini, hem de isteklerini eskiye nazaran kolay ifade edebiliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Hüsne Bostan, mahrem görülen genital estetik konularında da artık kadınların daha rahat yardım alabildiğini söylüyor. Gebelik, doğum, ilerleyen yaş ve bazen yapısal olarak ortaya çıkan genital bölge şekil ve estetik kusurları, cerrahiden dermokozmetik yöntemlere kadar farklı tedavi seçenekleriyle kolaylıkla tedavi edilebildiğini açıkladı.

“Kozmetik jinekoloji ve genital estetik uygulamalarının son yıllarda popülaritesininarttığı gözleniyor” Dr. Hüsne Bostan, “Bu noktaya gelinmesinde, ilerleyen teknolojik olanakların yanında, kadınların kendilerini, isteklerini daha kolay ifade edebilir hale gelmesi ve bu anlamda zincirlerini kırmasının da etkili olduğu görülüyor. Acıbadem Kayseri Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Hüsne Bostan, genital bölgede gençleştirme, sıkılaştırma, şekil ve renk bozukluklarının düzeltilmesi ve ayrıca haz bozukluklarının tedavisini de içeren genital estetik uygulamalarının hala yeterince tanınmayan yeni bir alan olduğunu da hatırlatıyor. Bununla birlikte, genital estetik ve kozmetik jinekoloji alanına yöneliminin artması konuyla ilgili ihtiyacı da gün yüzüne çıkarıyor” dedi.

Dr. Hüsne Bostan, genital bölgedeki şekil ve estetik kusurlarının ortaya çıkmasında, gebelik, doğum, ilerleyen yaş ve yapısal nedenler olmak üzere birçok etken rol oynadığını belirterek, şunları söyledi:

“Ancak, ilerleyen cerrahi teknikler, lazer ve radyofrekans cihazlarının bu alanda kullanılmaya başlanılması ve PRP yöntemi ile bu sorunlar kolaylıkla tedavi edilebiliyor. Dr. Hüsne Bostan’ın verdiği bilgiye göre 18 yaştan sonra her yaşta yapılabilen bu tedaviler; lohusalık döneminde, aktif enfeksiyon varlığında, kontrol altına alınamamış şeker hastalığında, beden kitle indeksi 40’ın üzerinde olan morbidobez hastalarında, anormal yara iyileşmesi olan kişilerde, psikiyatrik hastalıkların bir kısmında, kanser tanısı veya şüphesi varlığında ise uygulanamıyor.”

TEDAVİDE MUAYENE BULGULARI ÖNEMLİ

“Genital estetik amacıyla hekime başvurulmasıyla başlayan süreçte tedavi şeklini kişinin muayene bulguları ve istekleri belirliyor” diyen Dr. Hüsne Bosta, “Tedavi boyunca hastanın hekimine güven duyması ve işbirliği içinde hareket etmesinin önemine işaret eden Dr. Hüsne Bostan, tedavi planının da birlikte hazırlanması gerektiğini söylüyor. Bazı durumlarda cerrahi, lazer, radyofrekans ve PRP yöntemi kombine edilerek birlikte, bazı durumlarda ise bu yöntemler tek tek uygulanıyor. Her bir yöntemin maliyeti, süresi, işlem riskleri, anestezisi, işlem sonrası bakımı, sonuç alma süresinin farklılık gösterebileceğini söylüyor. Bu nedenle hastanın tedavi planını ve izlenecek yolu belirlerken ayrıntılı şekilde bilgilendirilmesi önem taşıyor” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV