banner87
17 Eylül 2019 Salı

TAHA CARIM HİZMETE GİRDİ

Taha Carım'ın açılışına bakanda katıldı

04 Aralık 2017 Pazartesi 06:59
Bu haber 859 kez okundu
TAHA CARIM HİZMETE GİRDİ
Haberici -->

Bel-Sin Toplu Konut alanı Kocatepe Camisi önünden başlayıp Kazımkarabekir mahallesi Toros caddesi birbirine bağlayan Taha Carım Bulvarı düzenlenen tören ile hizmete açıldı.

Açılış törenine; Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Grup Başkanvekili  Mustafa Elitaş, AK Parti MKYK üyesi İsmail Karayel,Milletvekili Sami Dedeoğlu, Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, il yöneticileri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve kalabalık bir vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Taha Carım Bulvarı’nın alternatif bir yol olarak zaman, yakıt, imarlaşma ve güvenli ulaşım gibi bir çok faydayı beraberinde getireceğini ifade etti.

Başkan Memduh Büyükkılıç, “2014 yılında yüksek gerilim elektrik aktarma direklerinin kaldırılması ile 7 mahalleden geçecek yeni bir yol çalışmasına başladık. Sonuçta 7,5 km uzunluğunda ve 25 metre genişlinde olan ve bugün açılışı yaptığımız bu yolu şehrimize kazandırdık. Taha Carım Bulvarı belediyemiz imkanları ile yapıldı. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi ile Bel-Sin toplu konut alanını şehrimize bağlayan 3 alternatif yolunu hizmete açıyoruz. 6 km uzunluğunda olan ancak bağlantı yolları ile 7,5 km ve 25 metre genişlindeki yol üzerinde kavşaklar oluşturularak bağlantı yolları da inşa ettik. Orta refuj, yaya kaldırımları ile güvenlik hattı oluşturduk. Modern sokak aydınlatması ile Işıklandırıldı.  Bu rakamlar yolun ne keder gerekli ve yerinde yapıldığının bir göstergesidir. Hizmetlerin ve yatırımların önünü açan Anadolu insanını hak ettiği hizmeti almasını sağlayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz teşekkür ediyoruz. Kayseri hizmet ve yatırımların daha hızlı olarak artmaktadır çünkü Kayseri Belediye Modelinin öncüsü Mehmet Özhaseki Beyin Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak Ankara’da olmasının faydası Kayserililere yatırım ve hizmet olarak yansımaktadır” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yaptığı açıklamada “Yol medeniyettir. Yol gelecektir. Bu yolun ne kadar önem arz ettiğini biliyorum. Bu yol hem mesafiyi kısaltacak hem de güvenli ve seri ulaşım sağlayacaktır. Daha kısa sürede daha etkin, güvenli ve seri ulaşım sağlanarak zamandan ve yakıttan tasarruf sağlanacaktır. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Melikgazi Belediyesinin her hafta bir etkinlik ile bir yatırım ve hizmeti halkın hizmetine sunduğunu bu yolun aynı zamanda ekonomiye açılan bir yol olduğunu ve bundan dolayı emeği geçenlere teşekkür ettiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve protokol hep birlikte açılış kurdelesini kestiler.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV