banner153
28 Kasım 2020 Cumartesi

TAKAS ÖNERİSİ

Kocasinan Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısı yaptı. Toplantıda İYİ Parti Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel, gayrimenkullerin takas ve satışı ile ilgili encümene verilen yetki konusunda öneride bulundu. Yücel, takas ve satış için en son meclisin oylamasını istedi, Başkan Ahmet Çolakbayrakdar bu konuda meclis üyelerine bilgi verilmesi talimatı verdi.

03 Eylül 2019 Salı 07:24
Bu haber 326 kez okundu
TAKAS ÖNERİSİ
Haberici -->
Kocasinan Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısı yaptı. Toplantıda İYİ Parti Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel, gayrimenkullerin takas ve satışı ile ilgili encümene verilen yetki konusunda öneride bulundu. Yücel, takas ve satış için en son meclisin oylamasını istedi, Başkan Ahmet Çolakbayrakdar bu konuda meclis üyelerine bilgi verilmesi talimatı verdi.

Kocasinan Belediye Meclisinin gündeminde bulunan 11 madde görüşülerek karara bağlandı. Gündem maddelerinin bazılarıyla ilgili muhalefetten farklı yorum ve teklifler geldi. Bazı maddeler oy birliği ile bazı maddeler ise oy çokluğu ile kabul edilerek meclisten geçti.

ARAÇLAR KONTROL EDİLMELİ

İYİ Partili meclis üyesi Kazım Yücel, meclis toplantısında bir gündem maddesi ile ilgili aldığı söz hakkında, Hacılar ilçesinde meydana gelen kazada hayatını kaybedin biri vatandaş 3’ü KASKİ çalışanı 4 kişi ile ilgili belediyeye ve ailelerine baş sağlığı, hayatını kaybedenler içinde Allah’tan rahmet diledi. Yücel, kazada ile ilgili eski araçların tekrar elden geçirilmesi ve bu yönde yenileme olması, teknik bakımlarının yapılması yönünde çalışma yapılması gerektiğini ifade etti.

TAKAS VE SATIŞI GÜNDEME GETİRDİ

Kazım Yücel, mülkiyeti belediyeye ait bazı gayrimenkullerin satışı yada takası ile ilgili meclis gündemine getirilen konu ile ilgili öneride bulundu. Yücel, “Amacımız gündeme gelen maddeleri tartışmak hatamız arsa geri adım atarak tamam diyoruz. Yada meclisimizi uyarmak istiyoruz. Bunlar konuşulması gerekenler. Biz mecliste bir karar almıştık. Encümene takas ve satışlarla ilgili 5 yıllık yetki verelim denildi. Biz de itiraz etmiştik. Sayın başkanda her yıl gelsin dedi. 5 yılı, yıla düşürdük. Bizde yetkiyi meclis olarak encümene veriyoruz. Ki başkanda burada aldığı yetkiyi Kocasinan Belediyesi için kullanıyor. Ki bunu mezara götürecek hali yok. Fakat encümenin gayrimenkullerin takasları ile ilgili aldığı yetkilerle ben bir karıştırdım. Olumlu olanlar var. Kafamıza takılanlar var. Kentsel dönüşüm alanında alınanlar var. Burada amaçta kullanılmış. Kentsel dönüşüm ve gelişim alanında kullanılmayanlar var.”

KAFAMIZA TAKILANLAR VAR

“Bizim kafamıza takılan var. 2019’da Uğurevler mahallesinde bir parselin park ve yol alanında kalması kentsel dönüşüm alanında değil. Yol açacağız dememişiz. Bir vatandaş gelince almışız. Aynı bölgede başka bir vatandaşın haberi yok. Haberi olsa bile geldiğinde, encümen olur kararı vermiyor. Uğurevler’de bir cadde üzerinde alan var. Biz burada yol açma için karar vermemişiz. Bize deklare edilmemiş. Eğer böyle yol açacaksak bütün kamuoyuna deklare etmeliyiz. Birileri burayı elde ediyor. Değerlendiriyor. Ya açıktan duyuralım bu işi. Pervane mahallesinde de böyle bir durum var. Açıkça deklare edilmediği için vatandaşında haberi yok. Mağduriyet var.”

ADİL GİBİ DURMUYOR

“Encümen burada bürokratların etkisinde kalıyor. Bürokratlar bu konuya hakim. Ama aramızdan seçilen arkadaşlar bürokratlar kadar hakim değiller. Bürokratların önüne getirdiği takasların birçoğunu komisyonda inceleyelim. Bazıları kafamızda soru işaretler oluşturuyor. O caddeyi açacaksanız bilmem neredeki parkı alacaksanız başka yerdekini almayacaksanız bu çokta adil gibi durmuyor. İstimlak tabi ki olacaktır. Ki takaslar olacaktır. Biz yetkiyi bunun için veriyoruz. Encümene yetkiyi vereceğiz. Tabi ki vereceğiz. Bizde sizlerin yanındayız. Encümendeki arkadaşlarımız başkana danışmadan bir takım görüşmeleri yapabilirler, encümende kabul edebilir, başkanda işlerin yürümesi adına değer tespit komisyonda onayladıysa kabul diyecektir. Encümende bundan sonraki takasları hakkımız olan bilgi edinme ile bize getirmelidir. Sayın Mehmet Özhaseki dönemindeki gibi encümen satış yaptıktan sonra en son onalı yine meclis üyeleri vermelidir.”

Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, takas ve satışlarla ilgili belediye meclis üyelerine bilgi verilmesi talimatı verildi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV