banner153
30 Kasım 2020 Pazartesi

TALAS’A MİLLET BAHÇESİ VE 3 YENİ OKUL

Talas ilçesinde bulunan İl Jandarma Komutanlığımıza ait 100 bin metrekare alana yapılacak olan Millet Bahçesi ve 3 okulun yapımına ilişkin protokol, Valilikte düzenlenen tören ile imzalandı.

13 Kasım 2020 Cuma 23:23
Bu haber 485 kez okundu
TALAS’A MİLLET BAHÇESİ VE 3 YENİ OKUL
Haberici -->

Talas ilçesinde bulunan İl Jandarma Komutanlığımıza ait 100 bin metrekare alana yapılacak olan Millet Bahçesi ve 3 okulun yapımına ilişkin protokol, Valilikte  düzenlenen tören ile imzalandı.

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine, Valimiz Şehmus Günaydın’ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik,  Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın katıldı. Başkan Yalçın, yaptığı açıklamada, “Bu projelerin hayata geçirilmesinde emeği olan Sayın İçişleri Bakanımıza, Sayın Jandarma Genel Komutanımıza ve Sayın Valimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Günaydın, törende yaptığı konuşmada, Talas ilçemizde bulunan İl Jandarma Komutanlığımızın bulunduğu alanın bir kısmının Millet Bahçesi ve eğitim binaları olarak faaliyetlerini devam ettirebilmeleri için protokol imzalayacaklarını ifade ederek, “Öncelikle bu geniş alanda ilimizin ihtiyaç duyduğu eğitim konusunda 3 tane daha okul protokolüne imza atmış olacağız. İlimizin eğitim konusundaki ihtiyaçları-nı hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu ihtiyacın giderilmesi için bu alanda yapacağımız 3 okulunda ilimizde tekli eğitime geçme noktasında çok önemli katkısı olacağına inanıyorum. Burada yapılacak millet bahçesi ile de bölgenin oradaki ihtiyacını da karşılamış olacağız.” dedi.

Bu hizmetlerin ilimize kazandırılmasında emeği geçen Sayın İçişleri Bakanımıza, Sayın Jandarma Genel Komutanımıza, İl Jandarma Komutanımıza ve Talas Belediye Başkanımıza teşekkür eden Vali Günaydın, “ Eğitim alanında yapılacak 3 okulun temelini hemen atıp inşallah 2023’te kendimize hedef olarak belirlediğimiz tekli eğitime geçme anlamında da önemli bir hizmeti gerçekleştirmiş oluruz.” diye konuştu.

İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, “ İlçemize hem Millet Bahçesi hem de 3 yeni okul kazandıracakları için mutlu olduklarını ifade ederek, başta Sayın İçişleri Bakanımız,  Jandarma Genel Komutanımız ve Sayın Valimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ise, İlimiz ve Talas ilçemiz adına bugün çok mutlu olduğunu ifade ederek, “ Bu projelerin hayata geçirilmesinde emeği olan Sayın İçişleri Bakanımıza, Sayın Jandarma Genel Komutanımıza ve Sayın Valimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından,  Talas ilçesi Kiçiköy Mahallesi’nde 100 bin m² alana yapılacak olan Millet Bahçesi ve 3 yeni okulun yapımına ilişkin protokol, Vali Günaydın, İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından imzalandı.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157