banner87
23 Nisan 2019 Salı

TALAS’TA 10 GÜN SALÇA KAYNAYACAK

Talas Belediyesi tarafından başlatılan ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen, vatandaşların kışlık ihtiyaçlarını karşımayı amaçlayan ‘Salça Günleri’ hazırlıkları tamamlandı. 10 gün boyunca salçalar kaynayacak.

07 Eylül 2018 Cuma 07:01
Bu haber 1418 kez okundu
TALAS’TA 10 GÜN SALÇA KAYNAYACAK
Haberici -->
Türkiye'de ilk kez Talas Belediyesi tarafından başlatılan ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen, vatandaşların kışlık ihtiyaçlarını karşımayı amaçlayan ‘Salça Günleri’ hazırlıkları tamamlandı. 10 gün boyunca salçalar kaynayacak.

Hazırlıklarla ilgili açıklamalarda bulunan Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, birlik ve beraberliğin pekiştiği etkinlikte aynı zamanda bir kültürün de yaşatıldığını söyledi.

Başkan Palancıoğlu, kışlık hazırlık yapmak isteyen vatandaşların salçalık domates, biber, patlıcan gibi ihtiyaçlarını yerinde karşıladıklarını belirterek, “Talas Belediyesi olarak altyapı ve üst yapı birçok proje gerçekleştiriyoruz. Yol, asfalt, kaldırım, kültür merkezleri, sağlık ocakları ve okullara kadar. Vatandaşlarımızın yüzünü güldürecek te farklı projeler yapmaya çalışıyoruz. Klasik araç festivalimiz 3 yıldır devam ediyor. Yamaç paraşütü yine sürüyor.” ifadesini kullandı.

“Türkiye’de ilk defa salça günlerini başlatılan bir belediyeyiz.” diyen Başkan Palancıoğlu, şöyle konuştu: “Vatandaşlarımız yemeklerinde kullanacakları salçaları kendileri yapmak istiyorlar. 15 katlı binaların arasında salça kaynatılmaya başlandığında isten, dumandan vatandaşlar rahatsız oluyor. Buna çözüm bulmak için 3 yıl önce bu uygulamayı başlattık ve vatandaşlarımızdan olumlu tepkiler aldık. İki yıldır eski adı Tavlusun Caddesi olan Org. Hulusi Akar Bulvarının yerine bu sene Akçakaya Mahallemizdeki Model Uçak Pistinin yanında gerçekleştireceğiz. 7 Eylül Cuma günü başlayacak etkinliklerimiz 10 gün boyunca sürecek. Salçalık domates satışından bibere patlıcana, tuzundan odununa, salça kazanına kadar imkan sağlıyoruz. 24 saat hizmet vereceğiz.”

Başkan Palancıoğlu, kışlık hazırlıklarını yapmak isteyen vatandaşların belediyenin 0549 338 51 01 nolu telefonundan randevu alabileceklerini sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV