banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

TALAS’TA 3 YILDA 8 CAMİ TEMELİ ATILDI

4 cami hizmete açıldı

14 Haziran 2017 Çarşamba 08:06
Bu haber 881 kez okundu
TALAS’TA 3 YILDA 8 CAMİ TEMELİ ATILDI
Haberici -->

Mülkiyeti Talas Belediyesi'ne ait olan arazide hayırsever İsmail Yapıcı tarafından yaptırılan Kayseri'nin en farklı mimarisine sahip İsmail Yapıcı Camii’nin yapımında son aşamaya gelindi. Talas ilçesinde bugüne kadar 3 yıl içinde 8 cami temeli atıldı 4’ünün açılışı yapıldı.

İlçe Müftüsü Esat Yapıcı ile camide inceleme yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas’ta 3,5 yıl içerisinde 8 caminin temeli atarak 4’ünün açılışını yaptıklarını söyleyerek, “Harman Mahallesi’nde farklı bir mimariye sahip olacak camimizin temelini geçtiğimiz sene atmıştık. Hayırseverimiz rahmetli İsmail Yapıcı Amca da Talaslıydı. Cami, İstanbul Karacahamet’te bulunan Şakirin Cami’nin mimarisine benzer bir yaklaşımla yapıldı. Düz ayak çok güzel bir cami ortaya çıktı. İnşaatında son aşamaya geldik. 3,5 sene içerisinde 8 caminin temelini attık. Bunların 4’ünü açmıştık. İnşallah diğerlerini açmanın mücadelesini veriyoruz.” dedi.

Merkezi bir yer olduğu için özellikle cenaze namazlarının kılınacağı bir cami olacağını belirten Başkan Palancıoğlu, “Caminin yanında bulunan Cemil Baba Mezarlığı hem Cemil Baba’nın yattığı bir yer hem de hayırseverimiz bu mezarlıkta yatıyor. Dolayısıyla mezarlığının yanı başında da camisi olmuş olacak. Rabbim inşallah hayırseverlerin sayısını artırsın.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV