banner87
25 Mart 2019 Pazartesi

TALAS’TA İKİNCİ BAHAR GEZİSİ

Talas Belediyesi Akçakaya Mahallesinde yaşlı vatandaşların katılımıyla ikinci bahar gezisi gerçekleştirdi.

04 Ağustos 2018 Cumartesi 11:32
Bu haber 334 kez okundu
TALAS’TA İKİNCİ BAHAR GEZİSİ
Haberici -->
Talas Belediyesi Akçakaya Mahallesinde yaşlı vatandaşların katılımıyla ikinci bahar gezisi gerçekleştirdi. Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, her hafta geziler düzenleyerek yaşlılara farklı mekanları tanıtacaklarını söyledi.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’ndan yaşlılara büyük hizmet. Her hafta farklı mekanlara ikinci bahar gezileri adı altında programlar hazırladıklarını söyleyen Başkan Palancıoğlu, “Talas’ta birçok hizmet yaptık. Akçakaya sosyal tesisimiz bunlarından bir tanesi. Daha önce bu mekan kahvehane olarak kullanılmış pejmürde bir vaziyette idi. Burada güzel bir çalışma yaptık ve Akçakaya’ya kazandırdık. Yeni bir uygulama başlattık. Bundan sonra belli aralıklarla ikinci bahar gezileri düzenliyoruz. Emekli olmuş Osmanlı ve Selçuklu evine gidip gelen evde hareketsiz kalan siz değerli büyüklerimizi biraz daha farklı ortamlarda gezdirelim hoşça zaman geçirelim diye programlar düzenledik. Burada Somuncu Baba’nın evi ve çilehanesi var. Restorasyonunu yaptık ve Osman Hulusi Efendi Vakfına tahsis ettik. Yakında tefrişi yapılarak ziyarete açılacak. Burası şenlenecek. Tarihi eserlerin restorasyonu Han, Harman, Tablakaya Mahallesinde değil burada da yapıyoruz. Biz sürekli çalışıyor hizmet üretiyoruz. Bu tür toplantılar bizim birliğimizi pekiştiriyor. Atalarımız bize bu yurdu emanet etmiş. Bize düşen bu vatan için gece gündüz çalışmak” dedi.

Akçakaya Mahalle buluşması ve ikinci bahar gezisinde Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, yaşlılarla yakından ilgilenerek istek ve görüşlerini dinledi, çeşitli ikramlarda bulundu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV