banner87
22 Şubat 2019 Cuma

TALAS’TA NOSTALJİ ESİNTİSİ

Talas Belediyesi ve Erciyes Klasik Otomobilciler Derneği (EKOD) işbirliğiyle düzenlenen 3. Talas Klasik Otomobil Festivali’nde yapılan şehir turuyla nostalji esintisi yaşandı.

06 Ağustos 2018 Pazartesi 09:53
Bu haber 407 kez okundu
TALAS’TA NOSTALJİ ESİNTİSİ
Haberici -->
Talas Belediyesi ve Erciyes Klasik Otomobilciler Derneği (EKOD) işbirliğiyle düzenlenen 3. Talas Klasik Otomobil Festivali’nde yapılan şehir turuyla nostalji esintisi yaşandı. Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu’nun da katıldığı konvoy hayranlıkla izlendi.

Bir birinden renkli farklı marka ve modellerde meraklıları tarafından korunan ve yaşatılan klasik araçlar Talas’ı ve Ali Dağı’nın eteklerini süslemeye başladı. Yamaç Paraşütü iniş alanındaki festival alanına gelen araçlar şehir turuyla nostalji rüzgarı estirdi. Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, festivalin dolu dolu geçtiğini ve Türkiye’de en geniş kapsamlı organizasyonu gerçekleştirdiklerini söyledi. Başkan Palancıoğlu, “Bu sene üçüncüsünü düzenlediğimiz klasik araç festivalini başlattık. Araçlar Adana’dan, İstanbul’dan, İzmir’den ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden Talas’a geliyor. Geçtiğimiz yıl 150 civarında araç buluşmuştu festivalde. Bu yıl yine 150- 200 civarında araç burada sergilenecek. Biz tüm Kayserili ve Talaslıları buraya davet ediyoruz. Açık hava film gösterimlerimiz var. Konserlerimizi şehit cenazelerinden dolayı iptal ettik. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Burada birlik beraberliğimizi pekiştirecek her görüşten her renkten farklı illerden araçlarla birlikte gelen misafirlerimiz var. Şu anda Talas olarak üçüncüsünü düzenlediğimiz festival Türkiye’de en geniş kapsamlı en ayrıntılı düzenlenen klasik araç festivali. Halkımız festival alanına buyursun. Fotoğraf çektirsinler, araçlar hakkında bilgi alsınlar ve bu fırsatı kaçırmasınlar istiyorum. Pazar günü araçlarımız öğleden sonraya kadar buradalar. Daha sonra şehirlerine geri dönecek” dedi.

Üç gün süren 3. Talas Klasik Araç Festivali Pazar günü 13.00’de sona erdi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV