banner87
banner151
17 Ocak 2019 Perşembe

TAM BİR AHLAKSIZLIKTIR

Bakan Mehmet Özhaseki hakkında bir gazete yer alan haberle ilgili açıklama yapıldı

01 Mayıs 2018 Salı 07:40
Bu haber 745 kez okundu
TAM BİR AHLAKSIZLIKTIR
Haberici -->
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği,  Bakan Mehmet Özhaseki hakkında bir gazete yer alan haberle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “‘Halef-Selef Başkanlar Ortak Çıktı’ başlığı kullanılarak bir haber yapılması, bu sayede ihaleler dağıtıldığı yalanıyla algı operasyonuna kalkışması tam bir ‘ahlaksızlık’tır” denildi.

Yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Cumhuriyet Gazetesi’nin 30.04.2018 tarihli ‘Siyaset Ticaret Sigorta Olmuş’ başlığı ile Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin de adı kullanılarak ortaya atılan iddialara dair açıklama yapma zarureti doğmuştur.

1-  ENTAR ve Tarım Sanayi Ticaret A.Ş. Kayseri’de aynı bölge ayrı ayrı 7 kişiye ait 1 MW’lik enerji üreten firmaların bekçilik, bakım ve temizlik işlerinin ortaklaşa yapılması için kurulmuştur.

2-  Bu şirket, her biri 1 MW enerji üreten 7 ayrı kişiye ait tesislerin enerji panellerinin temizlenmesi, çevresinin bakım ve güvenliğinin sağlanması görevini yapmaktayken zaman içinde ihtiyaç kalmadığından kapatılmıştır. Dolayısıyla Sayın Bakanımızın herhangi bir ortaklığı da kalmamıştır.

3-  Bu şirketin başka bir ticari faaliyeti olmamıştır, yani herhangi bir alım satım işlemi yapmamıştır. Hiçbir kamu ihalesine girmemiştir, hiçbir kamu ihalesi almamıştır. Devlete hiçbir ticari ilişkisi olmamıştır. Yukarıda da belirtildiği üzere sadece bir hizmetin ortak görülmesi amacına matuftur.

4-  ENTAR1 adlı şirket ise tamamen Sayın Bakanımıza aittir. Başka kişilerle bir irtibatı yoktur. Şeffaftır, her yönüyle ticaret kanununa uygun olarak kurulmuştur. 1 MW’lık enerji üreten bir şirkettir. Yine bu şirket hiçbir kamu ihalesi de almamıştır. Sayın Bakanımızın 10.02.2015 tarihli Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne verdiği mal beyanında ve 30.12.2015 tarihli TBMM’ye sunduğu mal beyanında bu husus açıkça belirtilmiştir.

Tüm bu gerçekler ortadayken ‘Halef-Selef Başkanlar Ortak Çıktı’ başlığı kullanılarak bir haber yapılması, bu sayede ihaleler dağıtıldığı yalanıyla algı operasyonuna kalkışması tam bir ‘ahlaksızlık’tır.

Cumhuriyet Gazetesi’nde çıkan haber asılsızdır, uydurmadır, maksatlıdır. “Siyaset Ticarete Sigorta Olmuş” başlığı kullanılmakta, Sayın Bakanımızın fotoğrafına 1. Sayfadan yer verilmekte ve haberin içeriğinde Sayın Bakanımızı hedef alan maksatlı bir algı üretilmektedir. Oluşturulmaya çalışılan bu algı ‘kirli zihinlerin’ masa başı haberciliğinden, köhnemiş ‘çamur at izi kalsın’ yaklaşımından öteye geçememektedir.

İftira atmayı karakter edinen bu yalanın sahiplerine karşı hukuki yollara başvurulacağını kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.”

Bakan Mehmet Özhaseki sosyal medya aracılığı ile yaptığı açıklamada ise, şunları söyledi:

“Kirli zihinlerin masa başı haberciliğinin içler acısı halini ibretle izliyoruz. Bu cenahın sayısız iftirasına maruz kalmış biri olarak Cumhuriyet Gazetesi’nde şahsımı hedef alan iddia hakkındaki açıklamayı kamuoyunun vicdanına sunuyorum.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV