banner167
banner182
16 Haziran 2021 Çarşamba

TAMAM GİBİ

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin Ankara adaylığı konuşuluyor

08 Kasım 2018 Perşembe 10:00
Bu haber 759 kez okundu
TAMAM GİBİ
Haberici -->

Geçen yıldan beri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ismi geçen AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile ilgili son günlerde bu iddianın doğru olduğunu gösteren çok sayıda haberler yapılmaya başlandı.

Uzun bir süre Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten ve sonrasında Kayseri Milletvekili olarak AK Parti’den meclise giden Mehmet Özhaseki, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevinde bulundu. Sonrasında ise, yapılan genel seçimlerin ardından partisinde yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevine getirildi.

Geçen yıl ve bakanlığı döneminde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı gözüyle bakılan ve sürekli bu yönde haberler yapılan Mehmet Özhaseki ismi, son günlerde Ankara için daha çok ismi telaffuz edilen siyasetçi oldu. Özhaseki’nin, AK Partiye yakın isimlerinde Özhaseki ismini açıklamasıyla birlikte adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.

Özellikle yerel yönetimlerde başarılı bir başkanlık görevi yürüten Mehmet Özhaseki’nin ismi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğuna dair son günlerde net ifadeler kullanılmaya başlandı. Bu konu ile ilgili de açıklamada bulunan Özhaseki, görev verilirse bundan kaçınmayacağını dile getirirken, son günlerde AK Partiye yakın isimlerin Özhaseki ile ilgili yaptığı haberler, parti içindeki istişarelerden ve Ankara anketlerinden çıkan sonuca göre adaylığına kesin gözüyle bakıldığı ifade ediliyor.

Şimdiye kadar birçok gazetecinin Özhaseki’nin Ankara için düşünüldüğü yönündeki paylaşımlarına bir yenisi daha eklendi. Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, "Aday olmanın ağırlığı" başlığıyla yayımlanan yazısında Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerle ilgili olarak kulis yazdı. Sarıkaya, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkanı Mehmet Özhaseki'nin Ankara adaylığının kesinleşmek üzere olduğunu öne sürdü.

"AK Parti kulisinde konuşulanlara göre Kayseri milletvekili, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin Ankara Büyükşehir adaylığı kesinleşmiş gibi" diyen Sarıkaya, şöyle şu ifadelere yer verdi; "Benzer durum TBMM Başkanı Binali Yıldırım için de geçerli. Ekonomi gazetecisi diliyle söylersem, AK Parti'de Yıldırım'ın İstanbul adaylığı satın alınmış."

MEHMET ÖZHASEKİ KİMDİR?

1994 yılında Melikgazi Belediye Başkanı, ardından Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mehmet Özhaseki, 2015 yılına kadar bu görevini yürüttü. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde 25. Dönem Kayseri Milletvekili olarak seçildi. 12 Eylül 2015 tarihinde yapılan AK Parti Olağan Büyük Kongresi'nin ardından yenilenen parti vitrininde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı olarak yer aldı. 1 Kasım 2015 tarihinde yinelenen genel seçimlerde tekrar Kayseri Milletvekili olarak seçildi ve 26. Dönem Kayseri Milletvekili oldu. 24 Mayıs 2016 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulan ve onaylanan 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevine getirildi. 24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde Kayseri Milletvekili olarak yeniden seçildi. 27. Dönem Kayseri Milletvekili olan Özhaseki, parti içinde yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı oldu. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimleri için partisinin göstereceği belediye başkan adaylarının belirlenmesi için çalışmalar yapan Özhaseki, bu görevini devam ettiriyor.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV