banner87
23 Temmuz 2019 Salı

TANDIR EKMEĞİ ÜRETİM TESİSİ AÇILDI

Özvatan ilçesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in katılımı ile Tandır Ekmeği ve Yufka Üretim Tesisleri hizmete açıldı.

30 Temmuz 2018 Pazartesi 06:38
Bu haber 463 kez okundu
TANDIR EKMEĞİ ÜRETİM TESİSİ AÇILDI
Haberici -->
Özvatan ilçesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in katılımı ile Tandır Ekmeği ve Yufka Üretim Tesisleri hizmete açıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bürokratlarıyla birlikte ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. Özvatan’dan sonra Felahiye ilçesini ziyaret eden Başkan Mustafa Çelik, bir dizi temasta bulundu ve yeni tesislerin temelini attı.

Felahiye’ye bugüne kadar 35 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, Felahiye Merkez Cami ile Büyüktoraman Sağlık Evi ve Lojmanı’nın temel atma törenine de katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Felahiye’de öncelikle esnafları ziyaret etti. Felahiye Belediye Başkanı Vural Coşkun ve AK Parti İlçe Başkanı Musa Zafer Kingir ile esnafları ziyaret eden Başkan Mustafa Çelik, ilçe meydanındaki vatandaşlarla da sohbet etti. 

Başkan Çelik, Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeye yapmış olduğu yatırımlar nedeniyle esnaf ve vatandaşlardan teşekkür aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Felahiye ziyaretinde İlçe Belediyesi tarafından yapılan Tandır Ekmeği ve Yufka Üretim Tesisleri’ni de hizmete açtı. Tesisleri gezen Başkan Çelik, açılışta yaptığı konuşmada yapılan yatırımın yöresel tatların üretilmesini sağlarken ekonomik anlamda da ilçeye istihdam sağlayacağını belirtti. Tesisin en az 10 kişiye istihdam sağladığını ifade eden Çelik, emeği geçenlere teşekkür etti.  Tesisin açılışı İl Müftüsü Şahin Güven’in duaları ve Başkan Çelik’in hayırlı uğurlu olsun dilekleriyle yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ilçede yapılan asfaltlama çalışmalarını da takip etti. Çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Çelik, iş makinesini kullanarak asfaltlamaya bizzat katıldı.

Başkan Mustafa Çelik, Felahiye Sosyal Yaşam Merkezi’ni de gezdi ve buradan hizmet alanlarla görüştü. Bir süre yüzme havuzundaki çocukları izleyen Başkan Çelik, oyun salonundaki gençlerle de langırt ve bilardo oynadı. Yaz okulundaki öğrencilerin satranç mücadelesini de takip eden Başkan Çelik, yine Büyükşehir Belediyesi’nin yaz okulu kapsamında açılan basketbol kursunu da izledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Felahiye Merkez Camii ile Büyüktoraman Sağlık Evi ve Lojmanı’nın temel atma törenine de katıldı. Törende konuşan Felahiye Belediye Başkanı Vural Coşkun, Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeye yaptığı yatırımları tek tek açıklayarak teşekkür etti.

Başkan Mustafa Çelik de, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet sahasında olmayan alanlarda da ihtiyaçların giderilmesine destek verdiklerini söyledi. Bu amaçla caminin yapımına destek verdiklerini ifade eden Başkan Çelik, “Belediyemizi yakın hissediyorsunuz ki gelip taleplerde bulunuyorsunuz. Hemşehrilerimiz geldiler ve bu camimizi hayırseverlerimiz yapacak; ama siz de bunun içinde olun dediler. Biz de bu hayırlı işin içinde olduk. Rabbim cemaatini bol eylesin” dedi. 

Felahiye Belediye Başkanı Coşkun’ın Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırımları tek tek anlattığını ifade eden Başkan Çelik, bu yatırımların toplam bedelinin 35 milyon lira olduğunu söyledi. Böyle bir yatırım bütçesini ilçe belediyesinin 10 yılda karşılayamayacağını dile getiren Başkan Çelik, sadece KASKİ’nin alt yapı için 11 milyon TL harcadığını belirtti. Başkan Çelik, ilçelerine en fazla yatırım yapan ilin Kayseri olduğunu sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV