banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

TANZANYALI HAFIZDAN KUR’AN ZİYAFETİ

Hunat Camii'nde program düzenlendi

14 Haziran 2017 Çarşamba 08:12
Bu haber 1292 kez okundu
TANZANYALI HAFIZDAN KUR’AN ZİYAFETİ
Haberici -->

İl Müftülüğünce organize edilen dünyaca ünlü hafızlardan “Kur’an Ziyafeti” programı, Hunat Camii’nde akşam ile yatsı namazı arasında icra edildi.

Programa, Tanzanya’dan S. Mussa Ramadhadi, Endonezya’dan Takdir Feriza Hasan ve İstanbul’dan Recep Yasan hafız olarak katıldı.

Hafızlar, Yüce Rabbimizin eşsiz sözlerini en güzel şekliyle okuyarak, dinleyenlerin dimağlarına unutamayacakları bir lezzet bıraktılar. İftar sonrasında yatsı ezanının okunma vaktine kadar sürdü. İftardan sonra Hunat Camii’ni dolduran vatandaşlar, yatsı namazına, kulaklarında ve zihinlerinde rahmanî iz bırakan bir hoşnutluk içerisinde durdular.

Kur’an ziyafetinin sonrasında bir konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu üyesi Yaşar Çuhadar, hafızların, Kayseri’ye gelmeden önce Aksaray, Niğde, Nevşehir ve Kırşehir gibi illerde insanlarımıza Kur’an ziyafeti verdiklerini ve Kayseri’den sonra da çeşitli illerde bu “Kur’an Ziyafeti” programının devam edeceğini belirtti.

Çuhadar’ın konuşmasından sonra kürsüye gelen İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, şunlara değindi:

“Tanzanya’dan S. Mussa Ramadhadi, Endonezya’dan Takdir Feriza Hasan ve İstanbul’dan Recep Yasan kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. Yüce Mevla, bizleri Kur’an’ın hadimi eylesin.

Bir hatırlatmada bulunmak istiyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı, dünyada kimi ülkelerde Müslümanların ellerinde Kur’an’ın/Mushaf’ın olmadığını görünce ‘Hediyem Kur’an Olsun’ adında bir kampanya başlattı. Ülke genelinde bütün müftülükler olarak bizler de 1 milyonun üzerinde Kur’an hediye edebilmek için çalışmalara başladık inşallah. Kayseri, şu anda 45 bin adet olmak suretiyle ‘Hediyem Kur’an Olsun’ kampanyasına destek verdi. Bundan sonra da destek vereceğinize inanıyoruz. Bu kampanyaya ister SMS yoluyla, isterseniz müftülüklerimize uğrayarak katkıda bulunabilirsiniz.”

Müftü, bu Ramazan ayında, bizlere böyle güzel bir gece yaşatan ve okudukları Kur’an ile yüreklerimize taht kuran hafızlara teşekkür ettiğini, Ramazan’da bütün insanların tuttuğu oruçların, yaptığı ibadetleri kabul etmesi temennisinde bulundu. 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV