banner167
banner182
13 Haziran 2021 Pazar

“TARİHİMİZİN EN BÜYÜK İHANETİ”

TÜMSİAD Başkanı Nusret Uğurlu açıklama yaptı

14 Temmuz 2017 Cuma 08:08
Bu haber 663 kez okundu
 “TARİHİMİZİN EN BÜYÜK İHANETİ”
Haberici -->

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Kayseri Şube Başkanı Nusret Uğurlu, 15 Temmuz’un birinci yıldönümünü değerlendirmek için bir basın açıklaması yaparak, 15 Temmuz’u tarihimizin en büyük ihaneti olduğunu söyledi.

TÜMSİAD Başkanı Nusret Uğurlu açıklamasında, 15 Temmuz 2016’da yakın tarihimizin en büyük ihaneti olan darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ’nün Milli egemenlik ve bağımsızlığımızı doğrudan hedef aldığını belirtti. Uğurlu, şunları söyledi:

“Dünyanın en büyük 18. ekonomisine ve dinamik bir genç nüfusa sahip, Stratejik ve jeopolitik konumu ile Yükselen bir güç olan Türkiye’de kalkışılan bu darbe girişimi, Ülkemizin siyasi istikrarının yanı sıra kalkınma projelerimizi ve ekonomik potansiyelimizi de hedef almıştır.Seçilmiş demokratik iradeye ve milletin egemenliğine yönelik bu darbe girişimi Ekonomik ve politik anlamda büyük bir istikrarsızlığa veya krize yol açamadan engellenmiştir. Darbe girişiminin üzerinden geçen bir yılda bütün Türkiye’nin tek ses olarak hareket etmesi sayesinde piyasalarda istikrar sağlanmıştır. Toplumun bütün kesimleri tehdidin direkt vatanımıza, milletimize yönelik olduğunu anlamış ve birbirine hızla kenetlenmiştir. Dünyadaki ve yakın coğrafyamızdaki siyasî, askerî, ekonomik gelişmeler; İnançlar üzerinden oynanan oyunlar kaygı verici olmaya devam etmektedir. Ülkemize yönelik bölgesel ve küresel bütün tehditlerin bertaraf edilmesi;İktisadî, siyasî, kültürel her türlü boyunduruktan kurtulmamız; Bölgemizde lider, dünyada söz sahibi olmamız ve tam bağımsız Yeni Türkiye için Devletimizle, milletimizle; resmi kurumlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla birliğimizi ve beraberliğimizi korumamız gerekmektedir.”

“Şehitlerimiz için Allah Teâlâ’dan rahmet diliyoruz. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” diyen Uğurlu, “15 Temmuz 2016’daki gayretleriyle ülkemizi ihanetten kurtaran Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, devlet yetkililerimize, siyasetçilerimize, kanaat önderlerimize, Sivil toplum kuruluşlarımıza, fedakâr emniyet mensuplarımıza ve Özel harekâtçılarımıza, milli istihbarat görevlilerimize, Vatanına milletine sadık kahraman silahlı kuvvetlerimize, Hain darbe girişimine kahramanca direnerek tarihi bir zafer kazanan aziz milletimize teşekkür ediyoruz” dedi. 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV