banner167
banner182
29 Kasım 2021 Pazartesi

TARİHİN KARANLIK SAYFALARINA GÖMÜLDÜLER

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, “28 Şubat’ın bin yıl süreceğine inananlar 10 yıl içerisinde tarihin karanlık sayfalarına gömüldüler’’ dedi.

01 Mart 2019 Cuma 10:19
Bu haber 543 kez okundu
TARİHİN KARANLIK SAYFALARINA GÖMÜLDÜLER
Haberici -->
AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, “28 Şubat’ın bin yıl süreceğine inananlar 10 yıl içerisinde tarihin karanlık sayfalarına gömüldüler’’ dedi.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen 28 Şubat’ın yıldönümü nedeniyle düzenlenen programa AK Parti Milletvekili Hülya Nergis Atcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Memduh Büyükılıç, Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkan Adayı Mustafa Yalçın ve partililer katıldı.

İl Başkanı Çopuroğlu, burada yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti, 28 Şubat 1997 tarihinde ‘Demokrasiye Balans Ayarı’ bahanesiyle karanlık bir sürecin içerisine itilmiştir. ‘Post Modern Darbe’nin yıl dönümünde demokrasiye yönelik tüm müdahalelerin bir insanlık suçu olduğunu haykırmak için bugün bir aradayız. Yıllar önce bugün, demokrasiyi bir türlü hazmedemeyen vesayet odakları, yetkilerinin dışında devlet gücünü kullanarak, millet iradesiyle seçilen siyasi iradeye müdahale etme girişiminde bulunmuşlardır. Tanklardan aldıkları güçle devirlerinin 1000 yıl süreceği rüyasını görenler, birliğimizi ve bütünlüğümüzü gasp etmeye teşebbüs etmiş; ancak bu devletin gerçek sahibi olan milletimizin iradesine vurulmaya çalışılan pranga Allah’ın izniyle 10 yıl sürmeden tarihin derinliklerinde kaybolup gitmiştir. İrtica kılıfıyla vatandaşların düşünce ve inanç özgürlüğünü zapturapt altına almaya yönelik gerçekleştirilen post modern darbe sonrası; siyasi, idari, hukuki, ekonomik ve toplumsal alanlarda yaşanan dönüşümler onarılması güç değişimlere neden olmuştur. Demokrasi faciası yaşanan Türkiye’de dini inançları gerekçesiyle eğitim ve çalışma hakları başta olmak üzere sosyal ve ekonomik haklarından yoksun bırakılan bir nesil toplumsal hayatın dışına çıkartıldı. İnançlarının yükümlülüğünü yerine getiren başörtülü kadınlarımız bu nedenle bedel ödedi, çok acılar çekti. Bugün gözyaşları dindi yaralar kapandı ancak izleri asla silinmedi” dedi.

“28 Şubat’taki mağduriyetlerin, çektirilen acıların, yaşatılan ayrılıkların acısı yüreklerde sonsuza dek kalacak” diyen Çopuroğlu, “Demokrasinin kazanımlarını hepimiz sonuna kadar koruyacağız. Kinle ya da nefretle değil adaletle hareket edeceğiz. Devletimizi, bayrağımızı, istiklalimizi ve demokrasimizi koruyacağız. 28 Şubat müdahalesinden 22 yıl sonra güçlü demokrasisi ve artan özgüveniyle ilham kaynağı olan bir Türkiye var artık. Güçlü Türkiye’nin güçlü yarınlarına milletimizle birlikte yürüyoruz. Kurulduğumuz ilk günden itibaren bizlere güvenip teveccühüne layık gören aziz milletimize saygılarımızı sunuyoruz. Halkın yanında yer alarak demokrasiye ve özgür iradeye sahip çıkan siz basın mensuplarımıza da katkılarınız için teşekkür ederiz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV