banner87
26 Mart 2019 Salı

TARIM DESTEKLERİNDE GERİDEYİZ

Dursun Ataş, Kayseri’nin Türkiye’de tarım alanında 6’ıncı şehir olmasına karşın tarım uygulamaları desteklerinde Türkiye ortalamasında çok geride olduğunu söyledi.

23 Temmuz 2018 Pazartesi 07:38
Bu haber 310 kez okundu
TARIM DESTEKLERİNDE GERİDEYİZ
Haberici -->
İYİ Parti Kayseri Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)  Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Dursun Ataş, Kayseri’nin Türkiye’de tarım alanında 6’ıncı şehir olmasına karşın tarım uygulamaları desteklerinde Türkiye ortalamasında çok geride olduğunu söyledi.

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, 24 Haziran seçimleri sonrasındaki gerek mecliste, gerek parti olarak gerekse Kayseri ile ilgili nasıl bir çalışma yapacakları konusunda açıklama yaptı. Kayseri konusunda muhalefet olmayı bir kenara bırakacaklarını anlatan Ataş, Kayseri sorunları, sıkıntıları için yapılacak her çalışma yer alacaklarını, sorunlarını dile getirecekleri ve Kayseri menfaati ön plana çıktığında muhalefet yapmayacaklarını dile getirdi.

TÜRKİYE VE KAYSERİ YARARI HER ŞEYİN ARKASINDAYIZ

İYİ Partili Dursun Ataş, yeni süreçte parti olarak ve milletvekili olarak nasıl bir çalışma yapacaklarını şöyle anlattı;

“Seçim sürecinde şunu söyledik. Her şeye muhalif olan muhalefet olursak olmaz. Ki biz iktidar olmak için yola çıktık. Amacımız muhalefet olursak da iyi bir muhalefet yapma arzusu içinde olacağımızı söyledik. Doğruların arkasında olacağımızı, Türkiye’nin, Kayseri’nin yararına olan her şeyin arkasında olacağımız söyledik. İyi olmayanlarında karşısında olacağını belirttik. Ilımlı, olumlu muhalefet yapacağımızı söyledik. Biz İYİ Partinin değil Kayseri ve Türkiye’nin milletvekiliyiz. İlk günden itibarın olumlu siyaset yapmayı, olmayı sürdürüyoruz. Bizde bu gayretle çalışıyor ve ülkemiz için memleketimiz için neler yapacağımızı planlıyoruz.”

BİZE DAHA AZ YER VERİLMESİ İÇİN ÇALIŞTILAR

“Mecliste birçok komisyon var. Bizim grubumuz 43 kişiliktir” diyen Dursun Ataş, “Bizi daha az yere verebilme adına birçok komisyonunun sayısı düşürüldü. Başkanlık divanı sayısı, bize meclis başkanvekilliği gelmesin diye sayısı düşürüldü. Yine başkanlık divanında yer verilmemesi içinde sayılar düşürüldü. Komisyonlarda da ikişer kişi yer alabildik. Grubumuzun yarısı civarında komisyon üyeliği düştü. Bölge itibarıyla ve tarımın konum noktasında Türkiye’nin vazgeçilmezinin tarım olduğunu ve tarımın olmazsa olmaz, ülkemizde de tarımın gerilediğini düşünerek o komisyonda yer aldık. Görev aldık” diye konuştu.

EN BÜYÜK İLİZ AMA GERİDEYİZ

“Kayseri seçim zamanında söyledik. Tarımda 6’ıncı şehir. Tarım uygulamaları desteklerinde gerideyiz. Türkiye olarak da grideyiz” diyen Ataş, şunları söyledi;

“Kayseri’miz için neler yapılabilir. Ziraat odaları, şeker fabrikaları ve diğer ilçe tarımlarla birlik, beraberlik içinde ziyaretlerimiz olacak ve elimizden gelen katkıyı sunacağız. Çıkacak kanunlar ve yapılabileceklerin peşinde olacağız. Sadece tarımda değil ama her konuda çalışmamız olacaktır.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV