banner87
13 Aralık 2018 Perşembe

TARIM FUARI AÇILDI

14 ülkenin katılımıyla Uluslararası boyuta taşınan 'Tarım Fuarı' açıldı.

09 Mart 2018 Cuma 07:31
Bu haber 520 kez okundu
TARIM FUARI AÇILDI
Haberici -->

Kentte 13’üncüsü düzenlenen, Orta Asya ve Türk Cumhuriyetleri'nden 14 ülkenin katılımıyla Uluslararası boyuta taşınan 'Tarım Fuarı' açıldı.

Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenen açılış törenine Vali Süleyman Kamçı, Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Faruk Fıratoğlu, il ve ilçe ziraat odaları başkanları, kamu kurum ve kuruluşları ile meslek odalarının temsilcileri, tarım ve hayvancılıkla uğraşanlar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Vali Kamçı, Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları Fuarıyla birlikte organize edilen ve dört gün sürecek olan Fuara gelen herkese hoş geldiniz diyerek, fuarın kente hayırlı olması temennisinde bulundu. Vali Kamçı, sözlerine şöyle devam etti:

“Fuarlar, bir ülkenin ve ilin tanıtımına katkısı sağlarken, yöresel ürün ve değerlerin daha geniş pazarlara ulaştırılmasında da köprü görevi görmektedir. Bu kapsamda, 4 gün sürecek olan Tarım Fuarımız ile ilimizin, ülkemizin, Türk Dünyası ve akraba topluluklarımızın sahip olduğu değerleri tanıtma, aynı zamanda fuara katılan firmalara ise ürünlerini, geniş kitlelerle buluşturma imkanı sunacağız. Yeni bilgi ve teknolojilerin üreticilerle buluşturulması ile ilimizin ve ülkemizin ekonomisine de olumlu yönde katkı sağlanacaktır.”

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özkan Kayacan da, Kayseri’nin tarım ve hayvancılığına ilişkin bilgiler vererek, geleceğin sektörünün tarım ve hayvancılık sektörü olduğunu dile getirdi ve yatırımcılara çağrıda bulundu. 11 Mart’a kadar ziyarete açık kalacak.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV