banner87
15 Aralık 2018 Cumartesi

TARIM FUARI KAPILARINI AÇIYOR

Kayseri’de 13. Tarım ve Hayvancılık Fuarı 8-11 Mart tarihlerinde açılacak.

06 Mart 2018 Salı 07:14
Bu haber 445 kez okundu
TARIM FUARI KAPILARINI AÇIYOR
Haberici -->
Tarım fuarı ile ilgili bilgi veren Gıda Tarım ve Hayvancılık İl MüdürüÖzkan Kayacan, “8-11 Mart 2018 tarihleri arasında Kayseri Dünya Ticaret Merkezi'nde düzenlenecek olan 13. Kayseri Tarım Fuarı – Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları Tarım Fuarı geniş katılımla gerçekleştirilecektir” dedi.

“Bu yıl ilimizde 13.'sü düzenlenecek olan Tarım Fuarının bu sene 8-11 Mart tarihleri arasında 4 gün süreyle halkımıza hizmet verecek” diyen Kayacan, şu bilgileri verdi;

“Biz kayseri Tarım Fuarını önemsiyoruz. Bunu en büyük nedeni tarım camiasında yapılan tüm çalışmaların yılda bir defa istişaresinin yapıldığı bir toplantı olarak görüyoruz. Bir yıllık yapmış olduğumuz çalışmaları 300 bin civarında ziyaretçiye ulaştırma imkânı buluyoruz. Aynı zamanda gerek Bakanlığımızın gerek kurumumuzun gerek sivil toplum örgütlerinin gerekse özel sektörün ortaklaşa yürütmüş olduğu projeleri hep birlikte kamuoyuna deklare etme şansına sahip oluyoruz. Bununla birlikte şehrimizde yapılan ve diğer şehirlerde üretilen yerli ve milli alet makine ve projelerinin de yapıldığı bir toplantı haline geliyor. Gururla söylüyoruz ki bundan dört yıl önce yaklaşık 30-40 bin kişi ziyaretçi alan bu fuar 2017 yılında 300 bine yaklaşan ziyaretçiye ulaştı. 2018 de de 300 binden fazla ziyaretçi olacağını düşünüyorum. Fuarımızda alet makinelerin görülmesi yanında aynı zamanda kırsal kalkınma yatırımları, bitkisel üretim, hayvansal üretim ve gıda teknolojileriyle ilgili tüm çalışmalar ziyaretçilerimiz tarafından rahat bir şekilde görülecektir.”

Özkan Kayacan, “Özellikle ordumuzun bugün Afrin'de şehit verdiği bir dönemde bizde bu coğrafyada bu mevzide en güzelini en iyisini yaparak şehitlerimize yakışır bir mücadele vermeye çalışıyoruz. Bu çalışmaların sonucunda inşallah gerek Kayseri, gerekse tüm Türkiye üretimi daha da arttıracak ve ürettiklerimizle inşallah daha güçlü bir Devlet daha güçlü bir Millet haline geleceğiz. Çiftçimiz her zaman olduğu gibi askerimizin ordumuzun yanında. Başarı sağlayabilmemiz için üretmemiz gerekir. Geleceğin sektörü olan gıda ve tarım önümüzdeki süreçte daha kıymetli hale gelecek. Bunun bilinciyle birlikte Kayseri'de uyguladığımız projelerle ilgili bir standımız olacak. İl Müdürlüğünün standının yanında ziraat odaları ve birliklerin de standı olacak. Köylümüzle Milletimizle bu yıl ana temamız Birlik Fuarı olacak. Güçlü Devlet güçlü Millet ancak güçlü çiftçilerle olur diyoruz. Fuarımızın hayırlara vesile olmasını diliyoruz” dedi.

Fuarla ilgili bir açıklama yapan Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdulkadir Güneş ise, fuara ilk olarak 30 – 40 firma ile başladıklarını ve şu anda bin 500 – 2 bin arasında bir katılımcı firmaya ulaştıklarının altını çizerek, çiftçilerin mutlaka bu tür fuarlara giderek yenilikleri almaları gerektiğini söyledi. Ziraat Odaları olarak üzerlerine düşen görevi yaptıklarını belirten Güneş,  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Kayacan'a ilimiz tarımının gelişmesi için yaptığı projeler ve faaliyetler için teşekkür etti.

Atlas Fuarcılık Yetkilisi Fevzi Atasagun fuarla ilgili yaptığı açıklamada; “Bu yıl yapacağımız Kayseri Tarım ve Hayvancılık Fuarımız 8-11 Mart tarihleri arasında Kayseri Dünya Ticaret Merkezinde yapıyoruz. Tarımdaki gelişmelerin en iyi takip edildiği yerlerin tarım fuarları olduğunu belirterek, tarım fuarlarında üretici ile tüketicilerin bir araya geldiğini, üreticilerin üretmiş oldukları makine ve ekipmanların fuarlar sayesinde daha geniş kitlelere ulaştıracak” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV