banner87
23 Temmuz 2019 Salı

TASARRUF BELEDİYELERDEN BAŞLIYOR

Kamu da yapılacak tasarruf tedbirleri ile ilgili ne yönde adımlar atılacağı da ortaya çıkmaya başladı.

30 Temmuz 2018 Pazartesi 06:43
Bu haber 460 kez okundu
TASARRUF BELEDİYELERDEN BAŞLIYOR
Haberici -->
Kamu da yapılacak tasarruf tedbirleri ile ilgili ne yönde adımlar atılacağı da ortaya çıkmaya başladı. Bu yönde ilk tedbirler belediyelerden başladığı ifade ediliyor. Belediyelerin önümüzdeki ay aktarılacak olan kaynakları ile ilgili yüzde 30 kesilme yapılacağı ifade ediliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kabineyi oluşturduktan sonra Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirilen Berat Albayrak, kamuda tasarruf tedbirleri alınacağını açıklamıştı. Bu yöndeki açıklamalarının ardından ilk uygulamada hemen geldi.

Kamuda tasarruf ilk olarak belediyelerden başlıyor. Buna göre belediyelere önümüzdeki ay aktarılacak olan kaynağın yüzde 30’luk oranında kesileceği ve azalmaya gidileceği belirtiliyor.

Ulusal medyada yer alan haberlere göre, belediyelere önümüzdeki aydan itibaren aktarılacak kaynaklardaki azalma ile ilgili yazılı bir bilgilendirme yapıldığı ifade ediliyor.

Kamudaki tasarruf tedbirleri belediyelerle sınırla değil ve bu yönde Karayolları ve Devlet Su İşleri başta olmak üzere yatırımcı kurum ve kuruluşları da kapsama dahil edildi. Buna göre yatırımcı kamu kurum kuruluşlarda kısıtlama olacağı sözlü olarak beyan edildiği aktarılıyor.

Kamuda yapılan kısıtlamaların 24 Haziran seçimlerinde yapılan harcamalar, önümüzdeki günlerde başta emeklilere olmak üzere yapılacak olan ikramiye ve benzeri ödemeler konusunda bütçede gerekli ödeneğin olmadığı dile getiriliyor. Kurban bayramı nedeniyle sadece emeklilere ödenecek olan ikramiye bedelinin 12 milyar lirayı bulduğu ifade ediliyor.

Belediye kaynaklarında gidileceği belirtilen kısıtlama ile ilgili olarak birçok belediyenin şimdiden sorunlar yaşamaya başladığı aktarılıyor. Ödemeler ve belediye bütçesi ile ilgili yapılan birçok yatırımın sekteye uğrayacağı dile getiriliyor.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV