banner87
banner151
17 Ocak 2019 Perşembe

TEKİN: 100 BİN İMZA HAZIR

İYİ Parti İl Başkanı Hüseyin Tekin, Meral Akşener için 100 bin imzanın hazır olduğunu açıkladı

12 Mart 2018 Pazartesi 07:41
Bu haber 704 kez okundu
TEKİN: 100 BİN İMZA HAZIR
Haberici -->
İYİ Parti İl Başkanı ve kongrede yeniden aday olan Hüseyin Tekin, Genel Başkan Meral Akşener’e Cumhurbaşkanı adayı olması için gerekli olan 100 bin imzayı Kayseri’den sağlayacaklarını ve hazır olduğunu ifade etti. Yapılan seçimlerde Hüseyin Tekin 387 oy alarak başkan seçildi. Orhan Köksal 83 oy alırken, 5 oy geçersiz sayıldı.

İYİ Parti 1. Olağan İl Kongresi’nde konuşan Hüseyin Tekin, “İYİ Partimizin en kalabalık en görkemli en muhteşem kongrelerinden birini yapıyoruz. Sizlere teşekkür ediyorum. Güneşi yükselten bütün cesur yüreklere selam olsun. Adalete susamış, haksızlığa uyarış, gelecekten kaygılı milletimiz adına bir nefes, bir nefer olma imkanını bana veren genel başkanımıza teşekkür ediyorum. Şükranlarımı sunuyorum. Görevimi en iyi şekilde yerine getireceğimize bu heyetin yanında söz veriyorum” dedi.  

Tekin, konuşmasında, “İYİ Parti kadın haklarını koruyan, kadını hak ettiği konuma getirmeyi planlayan, gençlerimizin geleceğini teminat altına almayı hedefleyen, ille de üretim diyen çiftçimizi koruma hareketidir. Aile olma hareketidir. 21 yüzyılın Kuvayı Milliye hareketidir. Her daim bu huzurun refahın, birliğin barışın sağlanmasında bir nefer olmasının gurunu yaşıyorum. Bugün çok mutluyum. Muhteşem bir kongre var. Kayseri, bütün uygarlıklar bağrında yaşamış, Cumhuriyetin gözbebeği şehirdir. Kayseri, Cumhuriyetin ilklerini burada yaptı. Cumhuriyetin ilk yıllarında, uçak fabrikası, elektrik santrali, bez fabrikasını Kayseri gördü. Demiryolunu ilk buraya döşedi. 1924 vilayet oldu. 3 yıl içinde tren geldi. Aynı şekilde 100 yıl sonra Kayseri’de sadece 10 yıldır hızlı trenin sözü ediliyor. Kendisi ortada yok. Kayseri ülkemizin toplam nüfusun 1.6’sını temsil ediyor. Milli gelirden aldı pay 1.2’dir. Gerileme trendindedir. Bu konuda inşallah devri İYİ Parti iktidarı döneminde açığını kapatacaktır.”

Hüseyin Tekin, Genel Başkan Meral Akşener’e Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili gerekli olan imza konusunda da söz verdi. Tekin, “Cumhurbaşkanı imzası için gerekli olan 100 bin imza Kayseri’de hazırdır” dedi.  

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV